Wiadomości

W Gorzowie zlikwidowano nielegalny punkt gier hazardowych

12 lutego 2021, 12:11
fot. Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie
Funkcjonariusze z lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Straży Granicznej zlikwidowali punkt nielegalnego hazardu na terenie Gorzowa. Zabezpieczono pięć automatów do gier hazardowych. Dodatkowo Straż Graniczna zatrzymała obywatelkę Ukrainy, która obsługiwała lokal.

Jak informuje Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie na terenie miasta został zlikwidowany punkt nielegalnego hazardu. W pomieszczeniu, które na pozór wyglądało jak dawno nieczynny sklepik, przygotowanych było 5 stanowisk do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. 

- Zgodnie z przepisami, w celu ustalenia sposobu działania urządzeń przeprowadzono grę kontrolną. Okazało się, że sposób funkcjonowania urządzeń nie pozostawiał wątpliwości co do tego, że są to automaty do gier. Stanowiskami kierowała przy pomocy dodatkowego laptopa obsługa lokalu. W tym przypadku była to obywatelka Ukrainy, którą zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej. 26-letnia kobieta nie posiadała żadnych dokumentów uprawniających ją do legalnej pracy. Z uwagi na to otrzyma decyzję, na podstawie której będzie musiała wyjechać z Polski – opowiada Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Dalsze postępowanie karne i administracyjne poprowadzi w tej sprawie Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie. Za każde ze stanowisk przygotowanych do prowadzenia nielegalnych gier grozi kara do 100 tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości