Wiadomości

Zimowe oblicze Warty. Na rzece pojawił się śryż [film]

19 grudnia 2022, 11:20
źródło: Drongorzowwielkopolski.pl
Temperatury sięgające nawet 10 stopni poniżej zera spowodowały, że na rzece Warcie pojawił się śryż. To typowe zjawisko, kiedy mamy do czynienia z mroźnymi zimami.

Od kilku dni za oknami mamy ujemne temperatury. Te sięgały w nocy nawet -10 stopni Celsjusza. To spowodowało, że na rzece Warcie w Gorzowie pojawił się śryż. 

Śryż nazywany inaczej lodem prądowym jest efektem zamarzania cieku wodnego bądź jeziora. Śryż powstaje w warunkach ujemnej temperatury powietrza pod postacią kryształków lodu o kształcie igieł lub blaszek zbitych w gąbczastą, nieprzezroczystą masę. Stanowi początkowe stadium powstawania pokrywy lodowej. Grubość śryżu wynosi do 10 cm, zaś średnica jednej połaci - od 30 centymetrów do nawet 3 metrów.

 Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu nagranego z drona, pokazującego śryż na rzecze Warcie w Gorzowie Wielkopolskim. źródło: Drongorzowwielkopolski.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości