Wiadomości

Parking na giełdzie będzie płatny i to przez cały tydzień

9 lutego 2021, 14:36
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym tygodniu na parkingu gorzowskiej giełdy przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka zostaną zamontowane parkomaty. Co istotne, teraz za parkowanie będzie trzeba płacić przez cały tydzień, a nie tak jak do tej pory podczas niedzielnej giełdy. Brak biletu będzie słono kosztował, bo aż 95 zł.

Giełda przy ul. Szczecińskiej i Złotego Smoka przyciąga co niedzielę tłum ludzi z całego regionu, nie tylko mieszkańców Gorzowa czy z powiatu gorzowskiego, ale również z sąsiednich powiatów. Od sierpnia 2020 roku osoby przyjeżdżające na giełdę i zostawiające swoje auta na parkingu, którym zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji płacą za parkowanie 5 zł - wcześniej ta opłata wynosiła 2 zł.

Teraz na osoby odwiedzające giełdę czeka kolejna zmiana. Na parkingu zostaną ustawione parkomaty - na terenie całego placu parkingowego będzie siedem parkomatów. Tablice informacyjne o parkomatach i opłatach za parkowanie zostały już ustawione. Na montaż czekają już tylko same urządzenia. 

- Chcieliśmy uruchomić urządzenia w minią niedzielę, ale niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Montaż parkomatów został przełożony na środę 10 lutego. Co istotne, opłata za parkowanie będzie obowiązywała przez cały tydzień. Płacić będą musieli również kierowcy ciężarówek, którzy parkowali swoje pojazdy za darmo i zostawiali po sobie śmieci. Dlatego też pieniądze za parkowanie zostaną przeznaczone m.in. na sprzątanie terenu giełdy – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Jak będzie wyglądała płatność? Samochody osobowe, dostawcze i motocykle będą płaciły symboliczną kwotę 5 zł za bilet całodniowy. Co ciekawe, chętne osoby będą mogły też wykupić abonament miesięczny za 60 zł. 

Z kolei za autobusy oraz pojazdy ciężarowe opłata całodzienna wynosi 10 zł. Natomiast jeżeli ktoś nie będzie miał ważnego biletu za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu, będzie musiał zapłacić karę w wysokości 95 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości