Wiadomości

Było kulturalnie, będzie też smacznie. Miasto szykuje Nocny Szlak Gastronomiczny

8 lutego 2021, 18:31
fot. gorzowianin.com
Nocny Szklak Kulturalny co roku przyciąga tłumy gorzowian. Jak się okazuje, w tym roku miasto planuje imprezę towarzyszącą, którą ma być Nocny Szlak Gastronomiczny. Jak tłumaczą urzędnicy, będzie to duże wsparcie dla lokalnej branży gastronomicznej.

Od 2009 roku w Gorzowie odbywa się Nocny Szklak Kulturalny, czyli impreza podczas której na mieszkańców czeka moc atrakcji kulturalnych. Co roku podczas NSK każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ są koncerty, wystawy, pokazy filmowe i teatralne czy też warsztaty artystyczne, a wszystko to w kilkudziesięciu punktach rozmieszczonych w całym mieście. Impreza jest inspirowana popularną w wielu miastach "nocą muzeów". 

Jak się okazuje, miasto ma planach kolejną organizację nocnego szlaku, ale tym razem ma to być szlak… gastronomiczny. Nocny Szlak Gastronomiczny ma odbywać się przy okazji Nocnego Szklaku Kulturalnego. Projekt ma opierać się na lokalnej branży gastronomicznej, gdzie każda restauracja, pub, lokal gastronomiczny zgłoszony do akcji będzie musiał pozostać otwarty do późnych godzin nocnych.

- Każda firma biorąca udział w projekcie miałaby wsparcie promocyjne w kampanii poprzedzającej nocny szlak gastronomiczny w mediach lokalnych. Dodatkowo każdy z lokali zgłoszonych weźmie udział w grze miejskiej, gdzie według wcześniej przygotowanej mapy gastronomicznej mieszkaniec będzie zbierał pieczątki z logiem każdego z lokali według punktów na mapie i oceniał na podstawie menu degustacyjnego. Lokal gastronomiczny będzie wyposażony w odpowiednią instalację z zaznaczeniem, że jest danym punktem na mapie gastronomicznej – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Oczywiście każdy uczestnik, który zbierze wszystkie pieczątki będzie mógł liczyć na nagrody. Miasto zamierza do końca marca ogłosić przetarg na "organizację Nocnego Szlaku Gastronomicznego. Na ten cel ma przeznaczone 75 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości