• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Cztery kluby chcą promować miasto za prawie 3 mln zł

7 lutego 2021, 12:02
fot. archiwum
Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęły wnioski o dotację nie tylko w ramach rozwoju sportu wyczynowego, ale również w ramach promocji miasta poprzez sport. Jak się okazało, o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 2 mln 809 tys. zł starają się aż cztery kluby sportowe AZS AJP, Stal Gorzów, Warta Gorzów oraz KS Admira.

Gorzowskie kluby sportowe właśnie złożyły swoje wnioski o dotację do Urzędu Miasta Gorzowa. Kluby mogły składać wnioski w ramach rozwoju sportu wyczynowego w Gorzowie w kluczowych dyscyplinach sportowych, a także w ramach promocji miasta poprzez sport. Więcej na temat wniosków na rozwój sportu wyczynowego, gdzie złożono 13 wniosków na łączną kwotę 4 mln 250 tys. 240 zł przeczytasz TUTAJ.

Natomiast ten artykuł, tak jak zapowiadaliśmy poświęcimy wnioskom, które złożyły kluby na promocję miasta Gorzowa przez sport. Jak się okazało, cztery kluby sportowe chcą promować Gorzów za łączną kwotę 2 mln 809 tys. 500 zł. Wśród nich są koszykarki AZS AJP, żużlowcy Stali Gorzów, piłkarze Warty Gorzów oraz kajakarze KS Admira.

Klub AZS AJP chce od miasta 900 tys. zł na promocję Gorzowa poprzez udział drużyny w rozgrywkach europejskich pucharów Eurocup Women oraz Energa Basket Ligi Kobiet. Jak tłumaczy klub, promocja Gorzowa miałaby polegać m.in. na umieszczeniu na strojach zawodniczek herbu miasta lub grafiki "Gorzów stąd jestem". A także umieszczenie logotypów na bandach led, materiałach promocyjnych oraz materiałach FIBA. Ponadto pieniądze z dotacji zostałyby przeznaczone na pokrycie częściowe: kosztów biletów lotniczych drużyny i sędziów, kosztów transportu na lotnisko, kosztów delegacji sędziowskich, kosztów zakwaterowania drużyn gości i sędziów oraz kosztów organizacji meczów.

Stal Gorzów chce aż 1 mln 700 tys. zł na promocję miasta poprzez sport. Klub tłumaczy, że chce przeznaczyć pieniądze na promocję miasta podczas meczów o drużynowe mistrzostwo Polski na żużlu poprzez promowanie herbu Gorzowa lub logo "Gorzów stąd jestem" na oficjalnej stronie internetowej Stali Gorzów oraz w mediach społecznościowych, umieszczenie herbu miasta na kombinezonach oraz ubiorze teamu drużyny. Ponadto herb miasta miałby zostać umieszczony na ściance do wywiadów, w boksach zawodników, na ściance konferencyjnej oraz na biletach. Ponadto klub oferuje umieszczenie slajdów na telebimach reklamowych przygotowanych przez wydział promocji. A także umieszczenie herbu miasta na murawie stadionu, bandzie led. Stal przekonuje również, że będzie prowadziła politykę uczulania zawodników, trenerów oraz osób funkcyjnych, aby w wywiadach jak najczęściej używać określeń związanych z Gorzowem, które wskaże miasto. Ponadto reklama miałaby zostać umieszczona w sektorze buforowym, czy mieszczenie logo "Gorzów stąd jestem" na krzesełkach na trybunie wysokiej i niskiej stadionu. Podobne rozwiązania miałyby zostać wprowadzone również podczas Memoriału im. Edwarda Jancarza.

Klub chce wykorzystać pieniądze na promocję podczas meczów I ligi piłki ręcznej mężczyzn poprzez umieszczenie herbu Gorzowa na strojach drużyny, umieszczenie logo "Gorzów stąd jestem" na parkiecie boiska oraz promowanie herbu miasta lub logo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Stali Gorzów.

Klub Warta Gorzów chce od miasta 203,5 tys. zł na promocję miasta poprzez udział drużyny seniorskiej w rozgrywkach III ligi. Klub podkreśla, że podczas rundy wiosennej będzie używał przymiotników takich jak gorzowska Warta, gorzowscy zawodnicy etc. Natomiast podczas meczów wyjazdowych zadba o kreowanie wizerunku miasta poprzez zakup banerów magnetycznych z logotypami Gorzowa. Pieniądze zostałyby również przeznaczone na organizację meczy ligowych nie tylko zespołu seniorskiego, ale również juniora starszego i młodszego. A także na zakup odzieży treningowej i reprezentacyjnej dla zawodników pierwszego zespołu Warty Gorzów.

Klub KS Admira wnioskuje o dotację 6 tys. zł na promocję miasta przez grupę seniorów. Pieniądze zostałyby przeznaczone na zakup koszulki z krótkim rękawem i spodenek oraz dresów reprezentacyjnych z logotypami Gorzowa oraz gorzowskich firm wspierających kajakarzy. To pozwoliłoby na promocję Gorzowa nie tylko w kraju, ale również podczas zawodów międzynarodowych. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości