Wiadomości

Jaką płytę grzewczą wybrać do swojej kuchni?

3 lutego 2021, 17:41
Wybór płyty grzewczej to jeden z większych dylematów przed jakimi stoimy, gdy urządzamy naszą kuchnię. Klienci zastanawiają się na jaki rodzaj płyty zdecydować się, by gotowanie było wygodne, bezpieczne, ale też by kuchnia dawała nam jak najszersze możliwości do kulinarnych eksperymentów.

Płyty indukcyjne i gazowe mają swoich zwolenników, obie strony mają dość mocne argumenty na poparcie swojego wyboru. Jeśli zatem pytamy znajomych jaki rodzaj płyty grzewczej jest lepszy, okazuje się, że jedni uwielbiają komfortową indukcję, a inni nie wyobrażają sobie gotowanie bez kuchni gazowej.

Prąd czy gaz?

Jeśli właśnie rozglądasz się za nową płytą grzewczą z pewnością zastanawiasz się, czy lepiej by była zasilana prądem czy gazem? Która opcja jest oszczędniejsza, która wygodniejsza? Przez pewien czas po pojawieniu się na rynku płyt indukcyjnych klienci po prostu oszaleli na ich punkcie. Wygoda i różne udogodnienia, jakie oferowali producenci sprzętu sprawiały, że płyty indukcyjne wydawały się najlepszym rozwiązaniem. W wielu nowo powstających blokach deweloperzy nie decydują się nawet na doprowadzanie gazu do budynku, nie zostawiając niejako nabywcom mieszkań wyboru. Z podobnym problemem mierzą się ludzie budujący swe domy na obrzeżach miasteczek czy wsi, gdzie również trudno szukać możliwości na przyłącz gazowy. Jeszcze kilka lat temu właściciele radzili sobie przy pomocy butli gazowych, niektórzy decydowali się nawet na postawienie na posesji zbiornika na gaz. Dziś mnóstwo osób rezygnuje z gazu świadomie, wybierając w kuchni płytę indukcyjną, czyli rodzaj kuchni elektrycznej.

Wygoda i modny design

Największe zalety płyt indukcyjnych to przede wszystkim niesamowicie krótki czas gotowania. Zwróćmy uwagę na funkcję Power Booster, jaką oferuje Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU, która dzięki zwiększonej mocy pola pozwala na zagotowanie wody w mniej niż 3 minuty. Wygodnym rozwiązaniem jest też chociażby możliwość ustawienia czasu, po którym płyta automatycznie się wyłączy, dając o tym znać charakterystycznym dźwiękiem. Płyty kuchenne (https://eltkom.pl/Plyty-kuchenne-c319) indukcyjne bardzo szybko nagrzewają naczynie, a następnie dostosowują moc grzania do ustawionego poziomu. Nowoczesne modele płyt pozwalają nawet na bezprzewodowe połączenie płyty grzewczej z okapem. Niewątpliwe płyty indukcyjne mają także ogromne zalety estetyczne. Wyglądają nowocześnie, są niesamowicie łatwe w utrzymaniu czystości i dobrze dopasowują się do wybranego przez Ciebie blatu kuchennego.

Oszczędność i praktyczność

Mimo wielu zalet kuchni indukcyjnych, nadal wielu klientów decyduje się jednak na płytę gazową, jak oferowany przez Eltkom.pl model https://eltkom.pl/Plyta-Gazowa-Samsung-Na-75J3030AS-EO-z-5-Palnikami-p141107. Dlaczego tak się dzieje? Płyty indukcyjne poza ogromnym komfortem pracy, jaki zapewniają mają też jednak pewne swoje mankamenty. Wielu klientów narzeka na to, że awarię płyty może spowodować nawet niewielkie uszkodzenie, powstałe w skutek zarysowania. Problem pojawia się także wtedy, gdy zdarzają się przerwy w dostawie prądu. W przypadku posiadania wyłącznie palników indukcyjnych nie mamy wtedy możliwości przygotowania posiłków. Jednak bardzo atrakcyjna z punktu widzenia konsumenta jest także cena zakupu płyty indukcyjnej – świetnie oceniany przez klientów Eltkom.pl model https://eltkom.pl/PLYTA-INDUKCYJNA-AMICA-DI6402-p12079 możesz kupić w niewiarygodnie niskiej cenie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości