• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wkładki bębenkowe do zamków. Co warto o nich wiedzieć?

29 stycznia 2021, 23:08
Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Wśród wielu rodzajów wkładek do zamków, wkładki bębenkowe wyróżniają się uniwersalnością i popularnością. Mechanizm ich działania jest prosty, a jednocześnie na tyle skuteczny, aby odpowiednio chronić wnętrze mieszkania, domu lub biura przed dostępem do niego nieuprawnionych osób.
  1. Jak działa wkładka bębenkowa?
  2. Wkładki bębenkowe - najpopularniejsze rodzaje
  3. Bębenkowe wkładki atestowane dla większego bezpieczeństwa

Wkładki bębenkowe najczęściej są wykorzystywane w zamkach wpuszczanych. To jedno z najpopularniejszych urządzeń zamykających, które powszechnie stosuje się już od ponad 200 lat.

Jak działa wkładka bębenkowa?

Mechanizm działania wkładki bębenkowej opiera się na systemie kołeczków, które przy odpowiednim ułożeniu, blokują możliwość obracania się bębenka. Aby otworzyć zamek z wkładką bębenkową, należy użyć odpowiedniego klucza. Klucz ten jest ponacinany w ten sposób, aby po jego włożeniu do zamka kołeczki mogły się unosić na odpowiednią wysokość, a tym samym umożliwiać obrót bębenka i ruch zapadki uruchamiającej zamek.

Wkładki bębenkowe - najpopularniejsze rodzaje

Na rynku dostępne są trzy rodzaje wkładek bębenkowych. Najpopularniejsza jest wkładka bębenkowa dwustronna, dzięki której zamek można otworzyć za pomocą klucza z obu stron. W drzwiach domów i mieszkań spotyka się często wkładki bębenkowe z gałką. Od zewnętrznej strony zamek otwiera się dedykowanym mu kluczem, natomiast od strony wewnętrznej, zamiast klucza, używa się specjalnej gałki, pozwalającej sterować wkładką bez konieczności użycia klucza. W zamkach zlokalizowanych w drzwiach magazynowych, w halach czy okuciach antypanicznych, stosowane są wkładki jednostronne, nazywane również połówkowymi. W tym wypadku, zamek można otworzyć tylko z jednej, zwykle zewnętrznej, strony.

Bębenkowe wkładki atestowane dla większego bezpieczeństwa

Dobra wkładka do zamka to podstawa poczucia bezpieczeństwa nie tylko w domu, ale i w biurze czy na hali produkcyjnej lub magazynowej. Z tego powodu ogromnym powodzeniem cieszą się wkładki atestowane, przebadane m.in. pod kątem właściwości antywłamaniowych lub odporności na działanie wysokich temperatur. Bębenkowe wkładki atestowane są nie tylko bezpieczne, ale również mogą z powodzeniem funkcjonować jako element systemu jednego klucza, który sprawdza się zarówno do zastosowań prywatnych, jak i biznesowych. Wykorzystanie nowoczesnych wkładek bębenkowych od renomowanego producenta znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo dostępu do zamkniętych pomieszczeń dla nieuprawnionych osób.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości