Wiadomości

Kiedy ekran w smartfonie nadaje się do wymiany? Zwróć uwagę na te objawy!

29 stycznia 2021, 10:47, red
Intuicyjne sterowanie dotykowe, zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości, fantastyczna głębia i odwzorowanie kolorów. Ekrany nowoczesnych smartfonów oferują mnóstwo wspaniałych możliwości, ale niestety są jednocześnie bardzo podatne na uszkodzenia. Jedne stosunkowo niewielkie i proste w naprawie, inne mogą wymusić wymianę wielu elementów, a czasem sprawiają że sprzęt nie nadaje się już do niczego. Eksperci Telefonarium podpowiadają, jak odróżnić niewinne usterki od poważnych awarii.

Pęknięta szybka nie oznacza jeszcze konieczności zakupu wszystkich modułów w ekranie

Stan zewnętrznej części ekranu wpływa przede wszystkim na jego estetykę. Jeżeli widać rysy i rozmaite wgłębienia, ale sprzęt działa bez zarzutu, nie ma się czym przejmować. Wymiana szybki to stosunkowo tania operacja. Schody zaczynają się przy uszkodzeniach modułów odpowiedzialnych za sterowanie dotykowe. W niektórych modelach jest on zespolony z szybką, inni producenci umieszczają go w wyświetlaczu. Specjaliści z firmy Telefonarium podkreślają, że jeżeli usterka wymaga wymiany i szybki, i wyświetlacza LCD, to często usługa realizowana jest kompleksowo. Innymi słowy: należy oczekiwać, że serwis ustali cenę naprawy bez sumowania, tylko na podstawie kosztów wymiany wyświetlacza. Wynika to z faktu, że w większości modeli smartfonów szybka stanowi integralny element w matrycy LCD.

Martwe piksele albo przekłamane kolory. Da się z tym żyć, ale nie dla każdego będzie to komfortowe

Przekłamania na wyświetlaczu biorą się z różnych przyczyn. Czasami problemy wynikają z poważnych uszkodzeń matrycy, co wymaga poważnej ingerencji w sprzęt lub zastanowienia się nad zakupem nowszego urządzenia. Poważnym sygnałem ostrzegawczym są czarne ślady oraz wielobarwne „zarysowania”. Jednak zdarzają się też bardziej prozaiczne sytuacje – na przykład w modelach ze średniej półki użytkownicy często zgłaszają problem z żółtymi plamkami. Okazuje się, że przyczyną tego rodzaju przebarwień mogą być mikro-pęknięcia w zewnętrznych warstwach szybki. W takich przypadkach prosta, tania wymiana części w renomowanym serwisie w zupełności wystarczy, by przywrócić smartfona do stanu świetności. Dostrzegając zmiany na ekranie urządzenia najpierw należy dokładnie rozpoznać problem, a dopiero po fachowej diagnozie podejmować dalsze decyzje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości