Wiadomości

Sklepy w galeriach handlowych zostaną otwarte

28 stycznia 2021, 12:54
fot. archiwum
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

- Mamy złe sygnały płynące od naszych sąsiadów. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle innych europejskich krajów. Dlatego podjęliśmy decyzje o przedłużeniu obostrzeń do 14 lutego – mówił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Oznacza to, że do niedzieli 14 lutego pozostaną zamknięte restauracje i hotele, stoki narciarskie, a osoby wracające z zagranicy transportem zbiorowym będzie czekała 10-dniowa kwarantanna – z kwarantanny zostanie zwolniona osoba posiadająca negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany na 48 godzin przed wjazdem do kraju.

Zmiany od 1 lutego 

- zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych

- zostaną otwarte galerie sztuki i muzea

- zostaną zniesione godziny dla seniorów

- Branża handlowa prosiła nas o zniesienie godzin dla seniorów. Postanowiliśmy przychylić się do tej prośby i znieść godziny dla seniorów od 1 lutego – komentuje minister zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości