• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jedziesz za szybko? Tablice poinformują, abyś ściągnął nogę z gazu

22 stycznia 2021, 17:43
fot. Anna Kluwak
Elektroniczne tablice informujące o przepisowej prędkości z jaką jedziemy lub ewentualnej konieczności zdjęcia nogi z gazu zostały ustawione przy ul. Łukasińskiego w Gorzowie. Wszystko w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Jak się okazuje, takie same tablice zostaną również zainstalowane przy ul. Walczaka i Zawackiej.

Osoby, które w ostatnich dniach miały okazję przejeżdżać ul. Łukasińskiego mogły zauważyć całkowitą nowość na rozbudowywanej drodze. Na dwóch jezdniach ul. Łukasińskiego pojawiły się tablice zmiennej treści z kamerami. Jednak działa tylko ta na pasie od ronda Sybiraków w kierunku ul. Zawackiej. Natomiast tablica na pasie w stronę ronda Sybiraków zostanie włączona, kiedy druga nitka ul. Łukasińskiego zostanie oddana do użytku. 

Wyświetlacze informują nas o tym, jaka jest dopuszczalna prędkość. Jeżeli jedzie się przepisowo wówczas pojawia się napis "dziękuję". Natomiast jeżeli kierowca jedzie za szybko, na tablicy oprócz prędkości auta pojawia się napis "zwolnij" oraz liczba punktów karnych i wysokość mandatu. Co istotne, tablice zmiennej treści mają informować kierowców nie tylko o ograniczeniu prędkości i z jaką prędkością się poruszają, ale również o pogodzie, utrudnieniach, robotach drogowych czy temperaturze.

Ledowe tablice zostały zainstalowane w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Dlatego też, kolejne tablice zostaną zamontowane przy ul. Zawackiej oraz przy ul. Walczaka, w rejonie skrzyżowania z rondem Gdańskim. Tablice led mają mieć psychologiczny wpływ kierowców, którzy widząc napis "zwolnij", powinni ściągnąć nogę z gazu i jechać przepisowo.

Ponadto w ramach inwestycji, przy drodze krajowej nr 22 zostaną ustawione dwie stacje meteorologiczne, które będą pokazywały aktualną temperaturę powietrza, w tym temperaturę przy jezdni. Zostaną ustawione przy ul. Walczaka tuż przed rondem Gdańskim oraz przy ul. Łukasińskiego tuż przed rondem Sybiraków. 

Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego to koszt 73 mln 998 tys. zł. Dwupasmowa DK22 powinna być gotowa do stycznia 2022 roku. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości