Wiadomości

Mieszkasz w województwie lubuskim? Zobacz, gdzie możesz zrobić kurs KPP

22 stycznia 2021, 17:30, materiał zewnętrzny
Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy wyrobiły już sobie renomę zajęć o bardzo szerokim i niezwykle użytecznym w codziennym życiu programie. Polacy chcą dysponować praktyczną wiedzą z zakresu ratowania ludzkiego życia, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek może dotknąć każdego z nas, wliczając w to grono także osoby z rodziny. W takiej sytuacji kurs KPP może być na wagę złota.

Czego nauczymy się na kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Warto rozpocząć od tego, że po ukończeniu szkolenia i pozytywnym wyniku egzaminu, otrzymuje się tytuł ratownika. Jest to najwyższe odznaczenie, jakie może otrzymać osoba zawodowo niezwiązana z ratownictwem medycznym czy służbą zdrowia.

Zajęcia odbywają się na podstawie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Kurs realizowany w Centrum Ratownictwa trwa aż 66 godzin, z czego 41 poświęconych jest ćwiczeniom praktycznym oraz pozorowanym akcjom ratunkowym. Szczegółowy opis kursu znajdziesz na stronie: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp.

Czasem uczestnicy akcji ćwiczą ewakuację zagrożonych osób znad brzegu jeziora, a kiedy indziej akcja prowadzona jest w lesie czy na górskim szlaku. Tak duże zróżnicowanie ma na celu przygotować kursantów na sytuacje, z jakimi mogą się zetknąć w swojej pracy.

Kursy prowadzone są przez zespół doświadczonych instruktorów, w tym ratowników medycznych, którzy przez wiele lat swojej zawodowej kariery byli związani z medycyną ratunkową. Taki dobór kadry szkoleniowej ma bardzo duże znaczenie, bo osoby z odpowiednim doświadczeniem zwracają uwagę na wiele praktycznych aspektów ratownictwa, które mogłyby umknąć wykładowcom, którzy bazują tylko na wiedzy teoretycznej.

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy w województwie lubuskim

Szkolenia KPP cieszą się dużym zainteresowaniem w całym kraju, w tym i w województwie lubuskim. Nie powinno więc dziwić, że internauci wpisują w wyszukiwarkę takie frazy, jak Kurs KPP Zielona Góra czy Szkolenia z pierwszej pomocy w Zielonej Górze.

Sytuację bardzo mocno zmieniła pandemia koronawirusa. Na świecie zachorowało już ponad 80 milionów osób, a w naszym kraju ponad milion. Polacy zaczęli dbać o swoje zdrowie i chcą dysponować wiedzą, dzięki której w sytuacji zagrożenia życia będą mogli podjąć odpowiednie działania, by nieść pomoc innym.

Jest to jedna z przyczyn, która mogła zaważyć na tym, że kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy nagle zyskały na znaczeniu. W Zielonej Górze takie szkolenia wciąż się odbywają. Najbliższe jest zaplanowane od 19 lutego.

Osoby, które chciałyby uzyskać recertyfikację kursu KPP w Zielonej Górze mogą skorzystać z oferty Centrum Ratownictwa. Najbliższe szkolenie w tym mieście odbywa się 28 lutego. Daje to całkiem sporo czasu na przygotowanie się i przyswojenie wiedzy, która następnie będzie sprawdzana przez osoby prowadzące zajęcia na miejscu.

Szkolenie powinno być odnawiane co trzy lata, więc warto upewnić się, czy nasz dokument nie wygasa w bliskiej przyszłości i czy nie trzeba go uaktualnić.

Kurs KPP może wiązać się z podwyżką?

Zainteresowanie szkoleniami z kwalifikowanej pierwszej pomocy często wiąże się z tym, że wielu pracodawców uznaje je za poszerzenie kompetencji zawodowych. Ratownik, który będzie wiedział, jak szybko udzielić pomocy osobie potrzebującej, jest dla przedsiębiorstw bardzo cennym nabytkiem.

Niemal nikogo nie dziwią też podwyżki, jakie często są dodatkowym „czynnikiem motywacyjnym”, do ukończenia takiego szkolenia. Pozytywnym akcentem jest oczywiście to, że nabyta w trakcie kursu KPP wiedza nie wyparuje po godzinach pracy. Może być ona niezwykle przydatna na przykład na urlopie, kiedy będzie trzeba ratować życie ważnej dla nas osoby.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości