Wiadomości

Rossmann: Pomagamy kobietom jak umiemy

18 stycznia 2021, 20:23
fot. Rossmann
Sieć drogerii Rossmann ruszą z V edycją swojej sztandarowej akcji pomocowej. W tym roku Rossmann będzie pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to pomoc od kobiet, bo to one są głównie klientkami drogerii dla kobiet.

- Nasza akcja jest prosta. Klienci zbierają „pomocowe” punkty skanując kartę klubu Rossmann podczas swoich, nawet najdrobniejszych, zakupów. Im częściej to zrobią, tym więcej punktów zgromadzą. Ten mały gest naprawdę pomaga. Uskładaną przez siebie liczbę punktów na bieżąco można sprawdzać w aplikacji Rossmann PL, klikając w zakładkę „Profil”. Pod koniec roku firma Rossmann zamieni te punkty na złote, a następnie pomoc o takiej wartości finansową lub rzeczową w postaci dostępnych w naszych drogeriach produktów powędruje do placówek, które zamierzamy w tym roku obdarować – opowiada Jakub Jankowski z działu prasowego Rossmann.

Komu Rossman pomoże w 2021 roku? Oczywiście kobietom, w tym nastoletnim matkom, kobietom dotkniętym przemocą domową, matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci, samotnym matkom. A także  dziewczętom z domów dziecka, które opuszczają placówki i wkraczają w dorosłość czy  dziewczętom i kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym, których nie stać na środki higieniczne.Sieć będzie w tym roku współpracowa

ła z Niebieską Linią Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzącą poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły lub dalej doświadczają przemocy domowej, Fundacją Ktoś oraz Fundacją Między Niebem a Ziemią, obie organizują m.in. „pomoc wytchnieniową” dla opiekunów osób niepełnosprawnych (gdy opiekun medyczny czuwa przy takiej osobie, rodzina może załatwić niezbędne sprawy czy po prostu odpocząć psychicznie).

W tym roku po raz pierwszy Rossmann przekaże w ramach akcji wsparcie finansowe - na konkretne projekty wybranych instytucji oraz tradycyjnie, pomoc w postaci wybranych przez same organizacje charytatywne produktów z asortymentu Rossmann np. środków czystości, podpasek czy pieluch. 

Każdej z organizacji zakwalifikowanych do „Pomagamy jak umiemy kobietom” Rossmann gwarantuje pomoc w wysokości co najmniej 5 tys. zł lub odpowiednik tej sumy w produktach. - Zbierzmy wspólnie jak najwięcej i pobijmy 5 mln zł, które udało się nam przekazać w 2020 roku. Wasze punkty są bezcenne, każdy ma ogromną moc pomagania…kobietom! - podkreśla Jankowski.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości