Wiadomości

Dobry Wieczór Gorzów, zamiast Dni Gorzowa

17 stycznia 2021, 13:40
fot. archiwum
Drugi rok z rzędu nie będzie Dni Gorzowa. Taką decyzje podjęły władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Zamiast jednej dużej imprezy przyciągającej kilkanaście tysięcy osób, miasto po raz kolejny zorganizuje spotkania kulturalne w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”.

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń nie odbyły się Dni Gorzowa, Moto Racing Show oraz Koniec Lata Party. Aby wynagrodzić gorzowianom brak tych imprez, miasto postanowił zorganizować wydarzenia kulturalne na Starym Rynku w ramach projektu "Dobry wieczór Gorzów". Weekendowe koncerty w lipcu 2020 roku przyciągały do centrum miasta sporą grupę mieszkańców. Oczywiście bywały również takie dni, zwłaszcza w sierpniu kiedy na Starym Rynku nie było już tak dużej frekwencji.

Jak się okazuje, w tym roku będzie podobnie. Wiadomo już, że na pewno nie odbędą się Dni Gorzowa na nadwarciańskich błoniach. Miasto tłumaczy, że w czerwcu nie będzie jeszcze na tyle bezpiecznie, aby organizować imprezę, która przyciąga nawet kilkanaście tysięcy osób nie tylko z Gorzowa, ale również całego regionu. Dlatego też również w tym roku, brak imprez z okazji święta miasta, ma wynagrodzić mieszkańcom cykl wydarzeń w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. 

Ankieta

Wolisz "Dobry wieczór Gorzów" czy Dni Gorzowa?

Tegoroczne wydarzenia kulturalne na Starym Rynku mają rozpocząć się szybciej, niż w 2020 roku. Wówczas imprezy odbywały się w każdą sobotę i niedzielę w lipcu oraz sierpniu. Natomiast w 2021 roku koncerty również zaplanowano na sobotę i niedzielę, ale rozpoczną się one już prawdopodobnie w maju i zakończą w ostatnią niedzielę sierpnia. 

Za organizacją wydarzeń na Starym Rynku byli również czytelnicy portalu gorzowianin.com. We wrześniu zadaliśmy pytanie "Czy koncerty na Starym Rynku powinny odbywać się również w 2021 roku?" 69,7% czytelników odpowiedziało "tak", 24,97% było na "nie", a 5,33% nie miało zdania na ten temat.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości