Wiadomości

Dobry Wieczór Gorzów, zamiast Dni Gorzowa

17 stycznia 2021, 13:40
fot. archiwum
Drugi rok z rzędu nie będzie Dni Gorzowa. Taką decyzje podjęły władze miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Zamiast jednej dużej imprezy przyciągającej kilkanaście tysięcy osób, miasto po raz kolejny zorganizuje spotkania kulturalne w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”.

W 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń nie odbyły się Dni Gorzowa, Moto Racing Show oraz Koniec Lata Party. Aby wynagrodzić gorzowianom brak tych imprez, miasto postanowił zorganizować wydarzenia kulturalne na Starym Rynku w ramach projektu "Dobry wieczór Gorzów". Weekendowe koncerty w lipcu 2020 roku przyciągały do centrum miasta sporą grupę mieszkańców. Oczywiście bywały również takie dni, zwłaszcza w sierpniu kiedy na Starym Rynku nie było już tak dużej frekwencji.

Jak się okazuje, w tym roku będzie podobnie. Wiadomo już, że na pewno nie odbędą się Dni Gorzowa na nadwarciańskich błoniach. Miasto tłumaczy, że w czerwcu nie będzie jeszcze na tyle bezpiecznie, aby organizować imprezę, która przyciąga nawet kilkanaście tysięcy osób nie tylko z Gorzowa, ale również całego regionu. Dlatego też również w tym roku, brak imprez z okazji święta miasta, ma wynagrodzić mieszkańcom cykl wydarzeń w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. 

Ankieta

Wolisz "Dobry wieczór Gorzów" czy Dni Gorzowa?

Tegoroczne wydarzenia kulturalne na Starym Rynku mają rozpocząć się szybciej, niż w 2020 roku. Wówczas imprezy odbywały się w każdą sobotę i niedzielę w lipcu oraz sierpniu. Natomiast w 2021 roku koncerty również zaplanowano na sobotę i niedzielę, ale rozpoczną się one już prawdopodobnie w maju i zakończą w ostatnią niedzielę sierpnia. 

Za organizacją wydarzeń na Starym Rynku byli również czytelnicy portalu gorzowianin.com. We wrześniu zadaliśmy pytanie "Czy koncerty na Starym Rynku powinny odbywać się również w 2021 roku?" 69,7% czytelników odpowiedziało "tak", 24,97% było na "nie", a 5,33% nie miało zdania na ten temat.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości