Wiadomości

Pijany kierowca pługopiaskarki zatrzymany na wjeździe na S3

15 stycznia 2021, 11:33
fot. archium
W czwartkowy wieczór gorzowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę pługopiaskarki, który próbował wjechać na drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Północ. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany, stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Gorzowscy policjanci w czwartek 14 stycznia przed godz. 21 otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy pługopiaskarki. Świadkowie widzieli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna był na stacji paliw przy ul. Złotego Smoka, a następnie wsiadł do pługopiaskarki i odjechał w stronę centrum miasta. Chwilę później na miejscu był już patrol gorzowskich policjantów. 

- Funkcjonariusze szybko namierzyli wskazany pojazd. Pługopiaskarkę zauważyli na wjeździe na drogę S3 na węźle Gorzów Północ. Policjanci od razu zatrzymali kierowcę, aby sprawdzić jego stan trzeźwości. Kiedy tylko drzwi od pojazdu się otworzyły byli niemal pewni, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości tylko to potwierdziło. 33-letni kierowca dużego, specjalistycznego auta kierował mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dzięki reakcji świadków i skutecznym działaniom policjantów mężczyzna został zatrzymany tuż przed wjazdem na trasę ekspresową, gdzie mogłoby dojść do tragedii – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na miejscu pojawili się pracownicy firmy, którym przekazana została pługopiaskarka. Kierowca noc spędził w gorzowskiej komendzie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kiedy 33-letni obywatel Ukrainy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości