Wiadomości

We wrześniu ruszy przedszkole na os. Europejskim!

13 stycznia 2021, 14:28
fot. archiwum
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców os. Europejskiego w Gorzowie, którzy do tej pory narzekali na brak przedszkola na osiedlu. We wrześniu 2021 roku zostanie otwarte nowe przedszkole, które przyjmie aż 100 dzieci.

W środę 13 stycznia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała podpisali list intencyjny z Remigiuszem i Kacprem Stein, przedsiębiorcami zajmującymi się budowaniem i prowadzeniem przedszkoli. Nowe przedszkole powstanie na os. Europejskim i będzie pierwszym przedszkolem na tym osiedlu. Co istotne, chociaż przedszkole będzie prowadzone przez prywatnych przedsiębiorców, to będzie placówką publiczną. 

- Gorzowskie przedszkole zacznie działać 1 września 2021 roku. Będzie w bardzo dobrym standardzie i będzie też posiadało plac zabaw – mówi Remigiusz Stein. Przedszkole na os. Europejskim będzie znajdowało się w budynku udostępnionym przez dewelopera budującego osiedle. Będzie miało powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych i w jego skład wejdą cztery oddziały przedszkolne, po 25 dzieci w każdym. 

Przedszkole będzie spełniało wszelkie standardy i normy określone przepisami, w której koszt po stronie rodzica będzie taki jak w przedszkolach samorządowych. Do września przygotowane zostaną pomieszczenia przedszkola Do tego czasu zostanie przeprowadzona również rekrutacja personelu oświatowego i administracyjnego oraz zostanie przeprowadzony nabór dzieci do przedszkola.

- Obecnie mamy w mieście 29 przedszkoli, w tym trzy integracyjne i około cztery tysiące przedszkolaków. Przedszkole na osiedlu Europejskim będzie naszym trzydziestym przedszkolem. Według naszych wyliczeń, po otwarciu tego przedszkola wszystkie potrzeby w zakresie opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym zostaną w Gorzowie spełnione – podkreśla Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości