• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

5000 złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:36
W czerwcu 2020 roku, policjanci z gorzowskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który jechał w terenie zabudowanym 171 km/h i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mandat w tym przypadku byłyby niewystarczającą karą dla pirata, dlatego też policjanci skierowali wniosek do sądu. Ten ukarał go maksymalną grzywną, która wynosi 5000 złotych.

Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 kilometrów na godzinę, to na dodatek wyprzedzał na przejściu dla pieszych – a to jest jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. 28-latek myślał, że jest bezkarny. Było tak do czasu, kiedy na swojej drodze napotkał policjantów ze specjalnej grupy SPEED.

Funkcjonariusze ruszyli za piratem drogowym. Wideorejestrator zanotował przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca przy ograniczeniu do 70 km/h jechał 171. Dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie miało miejsce na drodze 132, jeszcze w 2020 roku.

Jako że wykroczenia zarejestrowane przez kierującego volkswagenem były zbyt poważne, policjanci po zabraniu prawa jazdy, skierowali wniosek o ukaranie pirata do Sądu Rejonowego. Ten nie miał litości dla 28-latka i kilka dni temu ukarał go najwyższą możliwą grzywną, wynoszącą 5000 złotych.

- Jego niebezpieczne zachowanie i wina nie budziły żadnych wątpliwości. Każdy kierowca, który decyduje się na niebezpieczne zachowanie na drodze, musi liczyć się z konsekwencjami i stanowczą reakcją policjantów – mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości