• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów kupi nowe autobusy hybrydowe

8 stycznia 2021, 16:26
fot. archiwum
Miasto Gorzów wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji otrzymało 1,5 mln zł unijnego dofinansowania na zakup dwóch autobusów hybrydowych. Wartość projektu to aż 2,6 mln zł. Obecnie po mieście jeździ już sześć hybryd.

Sześć autobusów hybrydowych MAN Lion's City Hybrid kursuje po ulicach Gorzowa od stycznia 2018 roku. Teraz władze Gorzowa przymierzają się do zakupu dwóch kolejnych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym. Według specyfikacji, nowe hybrydy mają m.in. spełniać wymagania normy EURO6d czy być wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Miasto wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji na zakup nowych hybryd otrzymało aż 1,5 mln zł unijnego dofinansowania. Natomiast wartość projektu to 2,6 mln zł. - Od kilku lat intensywnie zmieniamy tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji. Największa zmiana dotyczy oczywiście tramwajów, niemniej systematycznie do ruchu wprowadzany coraz nowocześniejsze autobusy. Zależy nam na tym, aby gorzowscy pasażerowie podróżowali w coraz lepszych warunkach, licząc jednocześnie, że część mieszkańców docelowo zrezygnuje z samochodów, właśnie na rzecz komunikacji autobusowej – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Ekologiczna komunikacja zbiorowa to również jeden z priorytetów działań zarządu województwa lubuskiego, zwłaszcza w zakresie możliwości wsparcia finansowego. - Staramy się, aby nasz region był jednym z liderów w zakresie ochrony środowiska. Jednym z elementów dbałości o czyste powietrze jest niskoemisyjny transport. W Zielonej Górze już funkcjonuje ekologiczny tabor autobusowy, zakupiony ze środków unijnych. Gorzów w pierwszej kolejności postawił na tramwaje. Teraz czas na modernizację taboru autobusowego - mówił Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Nowe autobusy trafią do Gorzowa prawdopodobnie jeszcze 2021 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości