Wiadomości

Co zrobić z żywą choinką po świętach?

4 stycznia 2021, 13:10
fot. archiwum
Święta, święta i po świętach. Co więc zrobić z choinką, kiedy chcemy się jej pozbyć z naszego domu? Świąteczne drzewko należy pociąć i wrzucić do pojemnika na bioodpady lub wystawić koło altany śmietnikowej. Choinki będą następnie odbierane przez firmy zajmujące się wywozem odpadów według specjalnie przygotowanego harmonogramu.

Niektórzy rozbierają swoje choinki tuż po Sylwestrze, inni po 6 stycznia, a są jeszcze takie osoby, które czekają aż do 2 lutego. Najmniejszy problem mają ci, którzy zdecydowali się kupić sztuczną choinkę. Ta zapewne zostanie wyniesiona do piwnicy lub na strych i pod koniec grudnia, już na kolejne święta będzie prawie jak nowa.

Jednak, kiedy w naszym domu zdecydowaliśmy się na żywą choinkę, już po Nowym Roku widać, że jej kondycja nie jest najlepsza. Pomimo częstego podlewania, drzewko traci igły, a my jednocześnie tracimy cierpliwość przy ich codziennym zamiataniu.

Co więc zrobić z żywym drzewkiem, kiedy chcemy się go pozbyć z naszego domu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Choinkę należy pociąć i wrzucić do pojemnika na bioodpady lub odstawić w jedno miejsce np. przy altanie śmietnikowej lub koło pojemników na odpady komunalne w dniu poprzedzającym odbiór lub w dniu odbioru do godziny 6 rano. Co istotne, choinka musi być pozbawiona doniczki, wszelkich lampek i ozdób, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu, szkła,

Firma Komunalnik i Inneko zajmie się zbieraniem choinek już od wtorku 5 stycznia w gminie Bogdaniec. Natomiast w Gorzowie pierwsze choinki zostaną zabrane we wtorek 12 stycznia. Akcja zbierania choinek potrwa do 18 lutego.

Ponadto choinkę można przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ul. Małyszyńskiej 180 w Gorzowie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18, a w sobotę od 7 do 14.

HARMONOGRAM ODBIORU CHOINEK

Gorzów Wielkopolski - sektor II, część północna

- 19 stycznia

- 2 lutego

Gorzów Wielkopolski, sektor III, część południowa

- 12 stycznia

- 9 lutego

Gmina Bogdaniec

- Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice - 5 stycznia oraz 2 lutego

- pozostałe miejscowości gminy - 12 stycznia oraz 9 lutego

Gmina Deszczno

- Białobłocie, Bolemin, Dziersławice, Dzierżów, Glinik, Karnin, Kiełpin, Koszęcin, Krasowiec, Łagodzin, Maszewo, Niwica, Orzelec, Płonica, Prądocin, Ulim - 14 stycznia oraz 11 lutego

- pozostałe miejscowości gminy - 21 stycznia oraz 18 lutego.

Gmina Kłodawa

- Kłodawa, Mironice, Mszaniec, Santocko, Zamoksze, Chwalęcice - 21 stycznia oraz 18 lutego

- pozostałe miejscowości gminy - 14 stycznia lub 11 lutego

Gmina Lubiszyn

- 12 stycznia

- 9 lutego

Gmina Santok

- 12 stycznia

- 9 lutego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości