Wiadomości

Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Włamali się do baru w centrum Gorzowa

31 grudnia 2020, 14:16
fot. Shutterstock
Policjanci zatrzymali dwie osoby, które włamały się do baru przy ul. Strzeleckiej w centrum Gorzowa. Złodzieje byli przygotowani na wyniesienie pieniędzy, laptopów i produktów spożywczych. Policjantom tłumaczyli, że są właścicielami. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.

Gorzowscy policjanci we wtorek 29 grudnia tuż przed północą otrzymali zgłoszenie od przechodnia, który przy ul. Strzeleckiej zauważył, jak kobieta i mężczyzna szarpią za klamkę baru. Na miejsce od razu został wysłany policyjny patrol. Nieumundurowani funkcjonariusze zauważyli uszkodzone i uchylone drzwi oraz usłyszeli głosy, które dobiegały z wewnątrz.

- Szybko weszli do środka, gdzie w jednym z pomieszczeń biurowych zastali mężczyznę i kobietę. W rękach trzymali różne przedmioty. Twierdzili, że są właścicielami. Nie potrafili jednak wyjaśnić, jak do baru weszli bez kluczy. 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta zostali zatrzymani – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Złodzieje byli przygotowani na wyniesienie pieniędzy, laptopów i produktów spożywczych. Wszystkie przedmioty udało się odzyskać. Natomiast właściciel lokalu ocenia uszkodzenia w barze na 8 tys. zł.

- Para włamywaczy została zatrzymana na noc w komendzie. 31-latek znany jest gorzowskim policjantom z innych przestępstw. Zatrzymana kobieta miała do tej pory czystą kartotekę. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia – podkreśla Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości