Wiadomości

Dlaczego nie warto odkładać wizyty u dentysty?

30 grudnia 2020, 16:08, 2.01
Piękny uśmiech to wizytówka człowieka – lubimy się uśmiechać, wrażać w ten sposób swoje emocje. Uśmiechanie się wymaga pokazania zębów. Piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Higiena jamy ustnej ma wpływ na cały nasz organizm. Dentyści od lat zachęcają pacjentów do regularnej kontroli zębów i podają liczne korzyści z takich wizyt. Przestrzegają, że nie warto odkładać wizyty u dentysty.

Choroby zębów a stany zapalne

Choroby zębów i schorzenia tkanek przyzębia to bakterie oraz różnorodne stany zapalna. Jama ustna to otwartą drogą do dalszych struktur organizmu. Potrzeba kontroli i leczenia zębów jest dbaniem nie tylko o uśmiech, ale także profilaktyką poważniejszych schorzeń ogólnoustrojowych. Wpływ próchnicy na powstawanie alergii, czy miażdżycy jest udowodniony naukowo. Dentyści są zgodni – zdrowe zęby to lepsze zdrowie. Warto wspomnieć, że regularne wizyty u dentysty to także możliwość wykonania dodatkowych bada – podczas przeglądania zębów dentysta widzi również wnętrze policzków, gardło, zauważa wszelkie nieprawidłowości i w razie potrzeby zleca dalsze badania. Jest to częste poradnictwo w przypadku podejrzenia zmian grzybiczych, czy bardzo groźnych dla życia zmian nowotworowe. Każde podejrzenie nowotworu wymaga natychmiastowej pogłębionej diagnostyki, a lekarz, który wykryje pierwsze symptomy, jest często uznawany przez pacjenta za bohatera.

Antystarzeniowa stomatologia

Leczenie jamy ustnej to zabiegi, które odmładzają twarz. Uzupełnienie brakujących zębów sprawia, że buzia wygląda młodziej, podnoszą się policzki. Standardem jest zakładanie estetycznych koronek i licówek. W razie konieczności można skorygować wadę zgryzu i wybielić zęby. Inaczej mówiąc dentysta, może sprawić, że pacjent pewność siebie i zadowolenie ze swojego wyglądu.

Regularny przegląd - szybka diagnoza

Regularne wizyty pozwalają dentyście ocenić wszystkie niepokojące zmiany na zębach i przyzębiu, wykryć próchnicę we wczesnym stadium, co pozwala uratować ząb. Często wystarczą działania nieinwazyjne, aby zatrzymać niekorzystne zmiany. Wizyty kontrolne są krótkie, bezbolesne, a ich koszt zdecydowanie niż cennik leczenia różnorodnych problemów z uzębieniem i dziąsłami. Wybór dentysty to decyzja na lata. Ważne, aby był to lekarz, do którego pacjent ma zaufanie, a w gabinecie czuje się komfortowo. Stomatolodzy zachęcają do regularnych przeglądów i do pokonania strachu przed leczeniem stomatologicznym.

Współczesna stomatologia nie przypomina gabinetu dentysty sprzed 30 lat. Jest czysto, a nowoczesny sprzęt zapewnia duży komfort leczenia i znacznie zmniejsza doznania bólowe. Warto jest przełamać obawy i przekonać się, jak wielkie zmiany dokonały się w stomatologii w ostatnich latach. Zwykle na wizytę kontrolną nie czeka się długo. Kliniki stomatologiczne funkcjonują w każdym mieście. Kolejki obowiązują do gabinetów funkcjonujących w przychodniach na ubezpieczenie zdrowotne. Polacy najczęściej wybierają prywatne leczenie stomatologiczne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości