Wiadomości

Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra. Jest apel o zostanie w domu i nie używanie fajerwerków

27 grudnia 2020, 18:00
fot. archiwum
Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przyznał, że aby w noc sylwestrową mogła obowiązywać, rząd musiałby wprowadzić stan wyjątkowy. Jednak apelował o to, aby powitać Nowy Rok w kameralnym gronie, nie przemieszczać się oraz nie strzelać fajerwerkami i petardami.

W niedzielę 27 grudnia po godz. 14 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Tematem wystąpienia przedstawicieli rządu były nie tylko szczepionki i proces szczepienia, który właśnie się rozpoczął, ale również zbliżająca się noc sylwestrowa.

Jeszcze niedawno rząd zapowiadał, że od czwartku 31 grudnia od godz. 19 do piątku 1 stycznia 2021 roku do godz. 6 rano w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem miały być m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Natomiast podczas niedzielnej konferencji premier przyznał, że nie będzie godziny policyjnej, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

- W Sylwestra apelujemy o to, aby spędzić go w gronie kameralnym. A nie tak jak do tej pory bawić się i tańczyć w dużym gronie. Prosimy i apelujemy o pozostanie w domu. Nie wdrażamy godziny policyjnej, ponieważ musielibyśmy za zgodą prezydenta wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza tą godziną policyjną. Bardzo gorąco apelujemy o nie przemieszczanie się, a także o nie używanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie. Wiem, że nie tego oczekiwaliśmy po nocy sylwestrowej, ale w tym roku tak właśnie powinno być - powiedział premier Morawiecki.

Ankieta

Fajerwerki w Sylwestra 2020/2021

  • Będę strzelać, nie mam zamiaru rezygnować z fajerwerków45.54%
  • Zostanę w domu, nie będę strzelać26.02%
  • Wolę patrzeć jak inni odpalają fajerwerki25.11%
  • Nie mam zdania/ Jeszcze nie wiem3.33%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 661

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości