Wiadomości

Stary Rynek w rejonie katedry do przebudowy

26 grudnia 2020, 12:12
fot. Anna Kluwak
Miasto szuka firmy, która zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. W ramach inwestycji pojawią się również nowe ławki czy kosze na śmieci oraz zieleń. Magistrat na zgłoszenia czeka do 13 stycznia 2021 roku.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na "przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry", czyli przede wszystkim wymianę nawierzchni na placu od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Oczywiście nie cała kostka zostanie wymieniona, a jej część zostanie ponownie ułożona, ale w nowej technologii. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 13 stycznia 2021 roku. Według szacunków, inwestycja ma kosztować 885 tys. zł.

Wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji zostaną zostaną zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Ale to nie jedyne prace na Starym Rynku w 2021 roku. Jak wynika z planów inwestycyjnych miasta, fontanna Pauckscha doczeka się renowacji. Na ten cel w budżecie zapisano 100 tys. zł. Roboty zakładają wypełnienie ubytków, które pojawiły się w konstrukcji fontanny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości