Wiadomości

Sygnalizacja na zjeździe z S3 w ul. Kasprzaka już działa! [zdjęcia]

22 grudnia 2020, 20:27
fot. Anna Kluwak
We wtorek 22 grudnia została uruchomiona sygnalizacja świetlna na zjeździe z trasy S3 w ul. Kasprzaka. Sygnalizatory dostosowują się do natężenia ruchu i mają poprawić bezpieczeństwo. Koszt budowy sygnalizacji świetlnej to 289 tys. zł.

O potrzebie zmian na węźle Gorzów Południe mówiło się już od dłuższego czasu. W marcu 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze zapowiadała, że zajmuje się analizą najlepszego rozwiązania, które miałoby poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch na zjeździe z S3 w stronę centrum Gorzowa.

Jak się okazało, GDDKiA postawiła na budowę sygnalizacji świetlnej przy ul. Kasprzaka na zjeździe z S3. Prace przy budowie sygnalizacji świetlnej rozpoczęły się 4 grudnia i zakończyły się w niedzielę 13 grudnia. W ostatnich dniach trwało podłączanie sygnalizatorów do zasilania oraz odbiory. We wtorek 22 grudnia sygnalizacja świetlna została uruchomiona. Koszt montażu świateł to 289 tys. zł.

Co istotne, jest to sygnalizacja świetlna akomodacyjna, czyli taka która dostosowuje się do natężenia ruchu. Sygnalizatory są dla każdego pasa ruchu. Natomiast jadąc ul. Kasprzaka od strony Bolemina w kierunku centrum Gorzowa mamy światła osobno do jazdy prosto oraz do skrętu w lewo na węzeł S3.

Dla przykładu. Kiedy dla kierowców zjeżdżających z trasy S3 świeci się zielone światło, zmotoryzowani jadący ul. Kasprzaka w obu kierunkach mają czerwone. Natomiast w przypadku kiedy kierowcy jadący ul. Kasprzaka od strony centrum miasta w kierunku Bolemina mają zielone światło, wówczas na czerwonym stoją nie tylko kierowcy zjeżdżający z S3, ale również osoby jadące od strony Bolemina i chcące skręcić w lewo na trasę S3 w stronę Szczecina.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości