Wiadomości

Pożar w Kauflandzie. Ewakuowano prawie 200 osób

22 grudnia 2020, 15:24
foto: czytelnik Grzegorz
We wtorkowe popołudnie 22 grudnia straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w sklepie Kaufland. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz policja. Z budynku zostało ewakuowanych 140 klientów oraz 40 pracowników. Okazało się, że doszło do pożaru w szybie wentylacyjnym w toalecie na zapleczu sklepu.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej we wtorek 22 grudnia o godz. 14.50 otrzymał zgłoszenie o pożarze w sklepie Kaufland przy ul. Matejki w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz policja.

Kiedy pierwsze zastępy straży pożarnej przyjechały na miejsce, klienci oraz pracownicy hipermarketu zostali ewakuowani, natomiast w budynku sklepu panowało zadymienie. Okazało się, że do pożaru doszło w toalecie dla klientów.

- Paliły się papiery znajdujące się w szybie wentylacyjnym. Ogień został szybko ugaszony. Służby będą wyjaśniać w jakich okolicznościach doszło do pożaru. Z budynku ewakuowano łącznie 140 klientów i 40 pracowników. Nikomu nic się nie stało – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy przyznają, że mogło to być celowe działanie człowieka, ponieważ papier sam się nie znalazł w szybie wentylacyjnym i sam się nie podpalił.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

1/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

2/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

2/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

3/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

3/3 Pożar i ewakuacja w Kauflandzie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości