Wiadomości

Będą dodatkowe punkty za szczepienie podczas rekrutacji do przedszkola

18 grudnia 2020, 11:56
fot. archiwum
Radni przyjęli uchwałę w sprawie określenia kryteriów podczas rekrutacji do przedszkoli. Najważniejszą zmianą był punkt mówiący o tym, że dziecko, które zostało zaszczepione otrzyma dodatkowe punkty na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego. Co istotne, 20 punktów otrzyma również maluch, który został zwolniony z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w czwartek 17 grudnia radni głosowali nad uchwałą dotyczącą „określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Gorzów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego [...]”. W uchwale pojawił się punkt dotyczący szczepień, który mówił o tym, że jeżeli dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym uzyska dodatkowe 20 punktów podczas rekrutacji do przedszkola. Jak wynika z zapisu uchwały, punkty otrzymają również dzieci, które zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych.

Jak się okazało, uchwała w sprawie przyznawania dodatkowych punktów za szczepienia podczas rekrutacji do przedszkola została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich 25 gorzowskich radnych.

Dodatkowe punkty za szczepienia będą przyznawane w przypadku, kiedy dana placówka po pierwszym etapie ma jeszcze wolne miejsca lub maluchy uzyskały taką samą liczbę punktów. Jeżeli radni przyjmą uchwałę, wówczas dodatkowe punkty za szczepienia będą obowiązywały już od marcowego naboru.

- Do przedszkoli zgodnie z ustawą przyjmowane w pierwszej kolejności będą nadal dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci z niepełnosprawnością, dzieci rodziców niepełnosprawnych, objęte pieczą zastępczą oraz dzieci rodziców samotnie je wychowujących – podkreśla Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

W uchwale pojawił się również punkt mówiący o tym, że punkty otrzymają również dzieci, których rodzice płacą podatek w Gorzowie. To tej pory była to karta mieszkańca, teraz wystarczy PIT. Nowe zasady będą obowiązywać od naboru w marcu 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości