• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Radni jednogłośni w sprawie budżetu

18 grudnia 2020, 10:27
fot. facebook/Jacek Wójcicki
Podczas czwartkowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, został przyjęty budżetu miasta na 2021 rok. Uchwała budżetowa została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich 25 gorzowskich radnych. Będzie to rekordowy budżet, w którym miasto wyda ponad 1 mld 148 mln zł.

W czwartek 17 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku Sesja Rady Miasta Gorzowa podczas której została przyjęta uchwała w sprawie budżetu miasta na 2021 rok. Jak się okazało, uchwała została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich 25 gorzowskich radnych. - To wielki dzień! Pierwszy raz od wielu lat budżet miasta przyjęty przez wszystkich radnych. Zgoda buduje, buduje nasz Gorzów – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Budżet na przyszły rok jest rekordowy, ponieważ władze Gorzowa chcą wydać ponad 1 mld 148 mln zł – to najwięcej w historii miasta. W bieżącym roku budżet wyniósł 1 mld 109 mln zł. Natomiast dochody określono na poziomie ponad 948 mln 758 tys. zł. Deficyt w wysokości ponad 199 mln 511 tys. zł ma zostać pokryty kredytem oraz wolnymi środkami, które posiada miasto.

miasto po raz kolejny najwięcej wyda na inwestycje – w budżecie zapisano na ten cel aż 359 mln 851 tys. zł. Do największych przedsięwzięć inwestycyjnych będzie należała rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego - w 2021 roku będą prowadzone prace przy ul. Walczaka i Zawackiej. Przebudowa ul. Spichrzowej III etap, czyli budowa nowej drogi na odcinku od ul. Herberta do Teatralnej. Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek czy też budowę stadionu lekkoatletycznego. Wśród inwestycji jest również zakup autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania oraz budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej

W 2021 roku dochody miasta z tytułu podatków i opłat lokalnych wyniosą 304 mln 743 tys. zł, wpływy z transportu i łączności to 93 mln 835 tys. zł, z gospodarki mieszkaniowej 30 mln 6 tys. zł, a z gospodarki komunalnej i ochrony środowiska 31 mln 760 tys. zł. Z kolei subwencja ogólna wyniesie 196 mln 734 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości