Wiadomości

Złodziej skarbonki z napiwkami zatrzymany! Wpadł, kiedy kradł w innym sklepie [film]

15 grudnia 2020, 11:19
fot KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież skarbonki z napiwkami do której doszło na początku grudnia w lokalu przy ul. Matejki. 36-latek został zatrzymany, kiedy kradł w sklepie spożywczym przy ul. Przemysłowej. Jak się okazało, to złodziej recydywista, bo ma na swoim koncie także inne kradzieże.

Wracamy do sprawy bezczelnej kradzieży skarbonki z napiwkami do której doszło na początku grudnia w restauracji Czarna Owca przy ul. Matejki w Gorzowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Bezczelna kradzież w Gorzowie. Złodziej ukradł skarbonkę z napiwkami".

Całe zdarzenie do którego doszło w środę 2 grudnia zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak o godz. 17.46 do lokalu wchodzi mężczyzna z plecakiem w ręce oraz kapturze na głowie. Staje na wysokości lady barowej, zakłada plecak i ściąga kaptur. Na chwilę również ściąga maseczkę z twarzy. Patrzy się w kierunku skarbonki z napiwkami i w pewnej chwili zabiera ją z blatu jakby gdyby nigdy nic i po prostu wychodzi. W skarbonce było około 650 zł.

O całej sprawie została powiadomiona również policja, która również otrzymała nagranie z monitoringu. Kryminalni po obejrzeniu filmu wiedzieli już nie tylko to, jak doszło do kradzieży, ale także kim jest podejrzany. Jak podkreślają policjanci, kwestią czasu było zatrzymanie mężczyzny.

- Mężczyzna wpadł w niedzielę 13 grudnia, po tym jak został zatrzymany przez obsługę sklepu przy ul. Przemysłowej na kradzieży produktów spożywczych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wiedzieli już, że 36-latek odpowie nie tylko za kradzież z tego sklepu, ale także za tą z lokalu gastronomicznego – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ale to nie wszystko. Mężczyzna jest doskonale znany policjantom, ma na swoim koncie także kradzież z 30 listopada. Wówczas w Biedronce przy Mościckiego ukradł zabawki za kilkaset złotych razem z …koszykiem zakupowym.

Mężczyzna został zatrzymany przez gorzowskich policjantów i przewieziony na komendę. 36-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Funkcjonariusze sprawdzają także czy mężczyzna nie jest odpowiedzialny za inne, podobne zdarzenia na terenie miasta.

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości