Wiadomości

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Zostali zatrzymani [film]

11 grudnia 2020, 08:43
fot. Lubuska policja
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież dwóch nagrzewnic i lampy halogenowej ze szpitala powiatowego w Drezdenku. Sprzęt służył do ogrzewania i oświetlania namiotów, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków. Co istotne, policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Wracamy do zuchwałej kradzieży sprzętu ze szpitala powiatowego w Drezdenku, do której doszło w nocy z niedzieli 1 listopada na poniedziałek 2 listopada. Wówczas nieznani sprawcy pod osłoną nocy ukradli z namiotów triagowych, które znajdują się przed głównym wejściem do szpitala, dwie nagrzewnice i lampę halogenową. Nagrzewnice służyły do ogrzewania namiotów, w których pacjenci czekają na wejście do szpitala, natomiast lampa służyła do oświetlania wnętrza namiotów. Mało tego, sprzęt wart blisko 20 tys. zł nie należał do szpitala, a został pożyczony z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Sprawa została zgłoszona na policję.

- Kradzieżą sprzętu zajęli się kryminalni z Drezdenka. Śledczy między innymi przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli monitoring. Zebrany materiał dowodowy przez kolejne dni był wnikliwie analizowany przez policjantów z Drezdenka, którzy nawiązali również współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Już na początku grudnia policjanci wytypowali dwóch mężczyzn łączonych z kradzieżą spod szpitala. Chodziło o 34-latka z powiatu zielonogórskiego i 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego. Dowody, jakie zebrano pozwoliły na ich zatrzymanie – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W środę 9 grudnia dwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać 31-pasera, u którego odnaleziono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki. Cała trójka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. W czwartek 10 grudnia wszyscy usłyszeli zarzuty. 26-latek i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży. Natomiast 31-letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt już niebawem wróci do właścicieli.

Fotoreportaż


1/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

1/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

2/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

2/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

3/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

3/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

4/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

4/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

5/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

5/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości