Wiadomości

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Zostali zatrzymani [film]

11 grudnia 2020, 08:43
fot. Lubuska policja
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież dwóch nagrzewnic i lampy halogenowej ze szpitala powiatowego w Drezdenku. Sprzęt służył do ogrzewania i oświetlania namiotów, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków. Co istotne, policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Wracamy do zuchwałej kradzieży sprzętu ze szpitala powiatowego w Drezdenku, do której doszło w nocy z niedzieli 1 listopada na poniedziałek 2 listopada. Wówczas nieznani sprawcy pod osłoną nocy ukradli z namiotów triagowych, które znajdują się przed głównym wejściem do szpitala, dwie nagrzewnice i lampę halogenową. Nagrzewnice służyły do ogrzewania namiotów, w których pacjenci czekają na wejście do szpitala, natomiast lampa służyła do oświetlania wnętrza namiotów. Mało tego, sprzęt wart blisko 20 tys. zł nie należał do szpitala, a został pożyczony z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Sprawa została zgłoszona na policję.

- Kradzieżą sprzętu zajęli się kryminalni z Drezdenka. Śledczy między innymi przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli monitoring. Zebrany materiał dowodowy przez kolejne dni był wnikliwie analizowany przez policjantów z Drezdenka, którzy nawiązali również współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Już na początku grudnia policjanci wytypowali dwóch mężczyzn łączonych z kradzieżą spod szpitala. Chodziło o 34-latka z powiatu zielonogórskiego i 26-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego. Dowody, jakie zebrano pozwoliły na ich zatrzymanie – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W środę 9 grudnia dwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać 31-pasera, u którego odnaleziono nagrzewnice, halogen oświetleniowy i narkotyki. Cała trójka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. W czwartek 10 grudnia wszyscy usłyszeli zarzuty. 26-latek i 34-latek usłyszeli zarzut kradzieży. Natomiast 31-letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczący paserstwa i posiadania narkotyków. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany sprzęt już niebawem wróci do właścicieli.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

1/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

2/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

2/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

3/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

3/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

4/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

4/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

5/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

5/5 Policjanci zatrzymali złodziei szpitalnego sprzętu

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości