Wiadomości

Zuchwała kradzież w szpitalu w Drezdenku. Ktoś ukradł dwie nagrzewnice i lampę

4 listopada 2020, 16:54
fot. Szpital w Drezdenku
Pod osłoną nocy w szpitalu w Drezdenku doszło do kradzieży dwóch nagrzewnic i lampy, które znajdowały się w namiotach przed głównym wejściem do lecznicy. Sprzęt, którego używał obecnie szpital był pożyczony od strażaków. Sprawą zajmuje się policja.

W szpitalu powiatowym w Drezdenku, który funkcjonuje obecnie jako szpital covidowy doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznane osoby w nocy z niedzieli 1 listopada na poniedziałek 2 listopada ukradły z namiotów triagowych, które znajdują się przed głównym wejściem do szpitala, dwie nagrzewnice i lampę halogenową. Sprzęt służył do ogrzewania i oświetlania namiotów. Mało tego, sprzęt wart blisko 20 tys. zł nie należał do szpitala, a został pożyczony z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Nagrzewnice służyły do ogrzewania namiotów, w których pacjenci czekają na wejście do szpitala, natomiast lampa służyła do oświetlania wnętrza namiotów.

Kradzieżą są zszokowane nie tylko władze szpitala, ale również strażacy. - Tej sprzęt służby nie tylko do wstępnej segregacji pacjentów szpitalu w Drezdenku. Ale w normalnych warunkach używalliśmy go podczas naszych akcji ratowniczych - mówi Paweł Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach krajeńskich.

Sprawa została zgłoszona na policję, jednak po złodziejach nie ma żadnego śladu. - Jeżeli ktoś wie, gdzie mogą znajdować się skradzione nagrzewnice oraz lampa, prosimy o kontakt z policją lub sekretariatem szpitala pod numerem 957639972 – apeluje szpital.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości