Wiadomości

Wójcicki: Budujemy halę! Miasto dołoży aż 17 mln zł

9 grudnia 2020, 17:39
fot. archiwum
Podczas specjalnie zwołanej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 9 grudnia, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania dodatkowych 17 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej. Teraz zarząd Słowianki będzie mógł rozstrzygnąć przetarg. Najtańsza oferta na budowę hali to aż 89 mln 157 tys. zł.
- Dzisiaj Rada Miasta Gorzowa poparła przygotowaną przeze mnie uchwałę o wieloletniej prognozie finansowej w której wskazujemy środki finansowe na budowę hali. Na budowę hali widowiskowo-sportowej czekaliśmy wiele lat, Możecie się pytać czy to jest dobry czas, że właśnie teraz podejmować takie inwestycje. To jest dobry czas, ponieważ inwestycjami chcemy zwalczać koronakryzys – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Uchwała została podjęta w środę 9 grudnia podczas specjalnie zwołanej Sesji Rady Miasta Gorzowa i dotyczyła „zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Gorzowa Wielkopolskiego na lata 2020 – 2048”. A dokładnie chodziło o zwiększenie kwoty o 17 mln zł na zakup udziałów, jeżeli chodzi o budowę hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja pod nazwą „Zakup udziałów - Budowa hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie wraz z zagospodarowaniem terenu” znalazła się w planie inwestycyjnym i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Gorzowa.

Miasto Gorzów wraz ze Słowianką przeznaczyło na budowę hali widowiskowo-sportowej 72 mln 600 tys. zł, natomiast najtańszą ofertę złożyła Budimex S.A. z Warszawy na kwotę 89 mln 157 tys. zł, czyli o 16 mln 557 tys. zł więcej. Dlatego też prezydent zdecydował się przygotować uchwałę, w której miasto dokłada brakującą kwotę. Uchwałę poparło 23 radnych, natomiast jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Na inwestycję pod nazwą „Zakup udziałów - Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie” miasto przeznaczy aż 54 mln 805 tys. zł do 2023 roku. W 2020 roku miasto przeznaczy na ten cel 7 mln zł, w 2021 roku 22 mln 500 tys. zł, w 2022 roku 20 mln 500 tys. zł oraz w 2023 będą to 2 mln zł.

- Na budowę hali otrzymaliśmy 22 mln zł rządowego dofinansowania, 6 mln dostaniemy od urzędu marszałkowskiego. Natomiast pozostałe ponad 61 mln zł to wkład własny miasta i Słowianki. Pieniądze od miasta w formie zakupu udziałów zostaną sfinansowane z kredytu, który zostanie zaciągnięty na zadania inwestycyjne – tłumaczy Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości