Wójcicki: Budujemy halę! Miasto dołoży aż 17 mln zł

9 grudnia 2020, 17:39
fot. archiwum
Podczas specjalnie zwołanej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 9 grudnia, radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania dodatkowych 17 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej. Teraz zarząd Słowianki będzie mógł rozstrzygnąć przetarg. Najtańsza oferta na budowę hali to aż 89 mln 157 tys. zł.
- Dzisiaj Rada Miasta Gorzowa poparła przygotowaną przeze mnie uchwałę o wieloletniej prognozie finansowej w której wskazujemy środki finansowe na budowę hali. Na budowę hali widowiskowo-sportowej czekaliśmy wiele lat, Możecie się pytać czy to jest dobry czas, że właśnie teraz podejmować takie inwestycje. To jest dobry czas, ponieważ inwestycjami chcemy zwalczać koronakryzys – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Uchwała została podjęta w środę 9 grudnia podczas specjalnie zwołanej Sesji Rady Miasta Gorzowa i dotyczyła „zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Gorzowa Wielkopolskiego na lata 2020 – 2048”. A dokładnie chodziło o zwiększenie kwoty o 17 mln zł na zakup udziałów, jeżeli chodzi o budowę hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja pod nazwą „Zakup udziałów - Budowa hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie wraz z zagospodarowaniem terenu” znalazła się w planie inwestycyjnym i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Gorzowa.

Miasto Gorzów wraz ze Słowianką przeznaczyło na budowę hali widowiskowo-sportowej 72 mln 600 tys. zł, natomiast najtańszą ofertę złożyła Budimex S.A. z Warszawy na kwotę 89 mln 157 tys. zł, czyli o 16 mln 557 tys. zł więcej. Dlatego też prezydent zdecydował się przygotować uchwałę, w której miasto dokłada brakującą kwotę. Uchwałę poparło 23 radnych, natomiast jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Na inwestycję pod nazwą „Zakup udziałów - Budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie” miasto przeznaczy aż 54 mln 805 tys. zł do 2023 roku. W 2020 roku miasto przeznaczy na ten cel 7 mln zł, w 2021 roku 22 mln 500 tys. zł, w 2022 roku 20 mln 500 tys. zł oraz w 2023 będą to 2 mln zł.

- Na budowę hali otrzymaliśmy 22 mln zł rządowego dofinansowania, 6 mln dostaniemy od urzędu marszałkowskiego. Natomiast pozostałe ponad 61 mln zł to wkład własny miasta i Słowianki. Pieniądze od miasta w formie zakupu udziałów zostaną sfinansowane z kredytu, który zostanie zaciągnięty na zadania inwestycyjne – tłumaczy Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->