Wiadomości

Będzie spory poślizg w przebudowie ul. Myśliborskiej

8 grudnia 2020, 14:21
fot. archiwum
Wykonawca rozbudowy ul. Myśliborskiej zapowiadał, że prace mogą zakończyć się szybciej, niż zakładano. Niestety tak się nie stało i pomimo że minął już termin realizacji inwestycji, to niestety końca robót nie widać. Jak się okazało, plany pokrzyżowały kolizje z sieciami uzbrojenia podziemnego. To sprawiło, że dwupasmowa ul. Myśliborska będzie gotowa dopiero wiosną 2021 roku.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmuje się firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 23 listopada 2020 roku. Natomiast jeszcze na początku roku wykonawca zapowiadał, że prace zakończą się przed terminem – pod koniec września, a nawet sierpnia. Niestety nic z tego nie wyszło i pomimo tego, że minęły już dwa tygodnie od terminu realizacji inwestycji, to końca robót nie widać.

Portal gorzowianin.com postanowił sprawdzić na jakim etapie jest obecnie realizacja rozbudowy ul. Myśliborskiej i kiedy możemy spodziewać się zakończenia robót. Jak się okazało, firma Budomex S.A. zawnioskowała do Urzędu Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji.

- W czasie prac związanych z rozbudową drogi okazało się, że wykonawca musi wykonać wiele dodatkowych prac, związanych z kolizjami sieci uzbrojenia podziemnego. Wykonawca poinformował o tym inwestora. Porządkowanie sytuacji związanej z tymi sieciami, przeprojektowanie i właściwe wykonanie ich przebiegu powoduje, że inwestycja zostanie zakończona do końca marca 2021 roku – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca ma obecnie najwięcej pracy na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z Dobrą, Mironicką i Szczecińską, gdzie powstanie docelowo dwupasmowe rondo oraz na rondzie przy ul. Berlińskiej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości