Wiadomości

Będzie spory poślizg w przebudowie ul. Myśliborskiej

8 grudnia 2020, 14:21
fot. archiwum
Wykonawca rozbudowy ul. Myśliborskiej zapowiadał, że prace mogą zakończyć się szybciej, niż zakładano. Niestety tak się nie stało i pomimo że minął już termin realizacji inwestycji, to niestety końca robót nie widać. Jak się okazało, plany pokrzyżowały kolizje z sieciami uzbrojenia podziemnego. To sprawiło, że dwupasmowa ul. Myśliborska będzie gotowa dopiero wiosną 2021 roku.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmuje się firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 23 listopada 2020 roku. Natomiast jeszcze na początku roku wykonawca zapowiadał, że prace zakończą się przed terminem – pod koniec września, a nawet sierpnia. Niestety nic z tego nie wyszło i pomimo tego, że minęły już dwa tygodnie od terminu realizacji inwestycji, to końca robót nie widać.

Portal gorzowianin.com postanowił sprawdzić na jakim etapie jest obecnie realizacja rozbudowy ul. Myśliborskiej i kiedy możemy spodziewać się zakończenia robót. Jak się okazało, firma Budomex S.A. zawnioskowała do Urzędu Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji.

- W czasie prac związanych z rozbudową drogi okazało się, że wykonawca musi wykonać wiele dodatkowych prac, związanych z kolizjami sieci uzbrojenia podziemnego. Wykonawca poinformował o tym inwestora. Porządkowanie sytuacji związanej z tymi sieciami, przeprojektowanie i właściwe wykonanie ich przebiegu powoduje, że inwestycja zostanie zakończona do końca marca 2021 roku – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca ma obecnie najwięcej pracy na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z Dobrą, Mironicką i Szczecińską, gdzie powstanie docelowo dwupasmowe rondo oraz na rondzie przy ul. Berlińskiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości