Wiadomości

Miał stanąć przed sądem za poćwiartowanie ciała zmarłej Józefy. Mężczyzna zaginął

7 grudnia 2020, 11:45
fot. Lubuska policja
68-letni Tadeusz M. który jest oskarżony o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki oraz m.in. wyłudzenie renty miał stanąć przed sądem. Jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Jego zaginięcie na początku grudnia zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Policja prowadzi obecnie poszukiwania mężczyzny.

We wrześniu do Sądu Rejonowego w Międzyrzeczu trafił akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi M., który poćwiartował ciało swojej partnerki, aby pobierać jej rentę. Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty. Tadeusz M. miał odpowiadać za nieudzielenie pomocy 64-letniej Józefie K., a także za zbezczeszczenie zwłok, czyli pocięcie ciała zmarłej kobiety na kawałki. Wśród zarzutów pojawiło się również wyłudzenie świadczenia emerytalnego zmarłej kobiety oraz wyłudzenie posiłków z Ośrodka Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Mężczyźnie groziło do 8 lat więzienia.

Tadeusz M. od 17 stycznia 2020 roku był tymczasowo aresztowany. Natomiast w lipcu, po tym jak obrońca mężczyzny zaskarżył areszt, Sąd Okręgowy w Gorzowie uchylił tę decyzję i zmienił środek zapobiegawczy na policyjny dozór oraz zakaz wyjeżdżania z kraju. Tym samym 68-latek od tamtej pory przebywał w swoim mieszkaniu w Skwierzynie, gdzie czekał na wyznaczenie terminu rozprawy.

Jednak w połowie listopada mężczyzna zniknął. Jak relacjonują sąsiedzi Tadeusza M., nie wiadomo co się z nim stało, ponieważ nikt go nie widział na terenie miejscowości – 68-latek dosłownie zapadł się pod ziemię. Dlatego też na początku grudnia zostało zgłoszone zaginięcie mężczyzny. - Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie złożył zawiadomienie o zaginięciu Tadeusza M. Pracownice OPS zgłosiły, że nie mają od dłuższego czasu kontaktu z mężczyzną. Obecnie trwają poszukiwania 68-latka – mówi Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości