• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Sprawdź, jak będzie kursował świąteczny tramwaj w Mikołajki

5 grudnia 2020, 17:18
fot. archiwum
Tegoroczne atrakcje związane ze świętami Bożego Narodzenia są bardzo ograniczone. Nie będzie miejskiej Wigilii czy tradycyjnego jarmarku. Jednak władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji postanowiły przygotować dla mieszkańców niespodziankę w postaci świątecznego tramwaju. Ten będzie kursował od niedzieli 6 grudnia aż do niedzieli 27 grudnia.

Po raz ostatni świąteczny tramwaj jeździł ulicami Gorzowa w grudniu 2016 roku. Gorzowski Helmut był jedyny i niepowtarzalny – miał dużą czerwoną czapkę św. Mikołaja, natomiast motorniczy jeździł w mikołajowej czapce lub w stroju św. Mikołaja. Jednak największego uroku dodawały mu lampki. Cały tramwaj był obwieszony w kilkaset lampek, które tworzyły niesamowity efekt, kiedy zapadał zmrok.

Dlatego też, kiedy tramwaje wróciły do kursowania, władze Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji postanowiły, że w ramach akcji „Gorzów blisko świąt” na ulice miasta ponownie wyjedzie świąteczny tramwaj, który będzie kursował od niedzieli 6 grudnia do niedzieli 27 grudnia. Wszystko po to, aby chociaż trochę wprowadzić świąteczną atmosferę w mieście, pomimo odwołanej miejskiej Wigilii czy jarmarku bożonarodzeniowego.

Jednak tym razem na linii nr 1 nie będzie kursował Helmut, ale nowoczesny Twist. - Oświetlenie naszego Twista będzie dużo skromniejsze, niż miało to miejsce z Helmutem kilka lat temu. Nowe tramwaje są na gwarancji i nie możemy ich ozdobić od góry do dołu. Planujemy zawiesić lampki na samej górze, tak aby opadały i sięgały do górnej części okna. Chcemy takim świątecznym tramwajem wywołać uśmiech na twarzach gorzowian w tym trudnym czasie – mówi Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Pierwszy kurs w niedzielę 6 grudnia odbędzie się już o godz. 7.56 z Wieprzyc. Jednak efekt oświetlenia tramwaju będzie robił wrażenie dopiero po zapadnięciu zmroku. Poniżej przedstawiamy Mikołajkowy rozkład jazdy świątecznego tramwaju.

- z pętli Wieprzyce tramwaj odjedzie o godz. 16.26, 17.56, 19.26, 20.41 oraz 21.59.

- z przystanku Dowgielewiczowej odjedzie o godz. 17.05, 18.35, 20.05, 21.20 oraz o 22.36.

Natomiast w dniach od środy 16 grudnia do piątku 18 grudnia pasażerowie świątecznego tramwaju otrzymają niespodziankę od Gorzowskiego Rynku Hurtowego – będzie to zestaw do „Barszczu po gorzowsku” wraz z przepisem świątecznym od szefa kuchni Pawła Salamona.

Poniżej przypominamy, jak wyglądał świąteczny Helmut na ulicach Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości