Miasto przekazało choinki do placówek opiekuńczo-wychowawczych

5 grudnia 2020, 10:50
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Prezydent miasta Gorzowa z okazji zbliżających się Mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia podarował choinki dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Łącznie do gorzowskich placówek zostało przekazanych 8 świątecznych drzewek.

W ramach kampanii „Gorzów blisko świąt”, prezydent Jacek Wójcicki postanowił przekazać choinki podopiecznych gorzowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Łącznie rozdanych zostało 8 świątecznych drzewek. To prezent z okazji Mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia.

3 choinki przekazane zostały na ręce dyrektora Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną przy ul. Kazimierza Wielkiego 44, Beaty Wykrzykacz, która odebrała je wspólnie z dziećmi.

Drzewka zostały ustawione na domowym tarasie, w stołówce oraz na korytarzu. Na ozdobienie jednak chwilę poczekają, bo najpierw dzieci i młodzież będą miały specjalne zadanie. - Co roku własnoręcznie przygotowujemy ozdoby na choinkę, pieczone są też pierniczki, które po udekorowaniu trafiają na nasze drzewka - podkreśla dyrektor Wykrzykacz.

Choinki trafiły również do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Okrzei 39. Tam na pewno staną na wspólnym korytarzu i w holu budynku, a ozdobieniem drzewek zajmą się najmłodsi podopieczni obu placówek.

Dużą radość drzewko sprawiło pani Beacie Winter, która wspólnie z mężem prowadzi Rodzinny Dom Dziecka przy ul. Wyszyńskiego w Gorzowie. Obecnie mają pod opieką siedmioro maluchów i czekają na dwoje kolejnych. - W domu święta to zawsze duże wydarzenie. Staramy się, by w trudnym dla dzieci czasie, z daleka od najbliższych ten czas był dla nich pełen ciepła i świątecznej radości – opowiada pani Beata. Jak się okazało, w domu pani Beaty był już Mikołaj, bo na dzieci czekało mnóstwo prezentów.

Na koniec dwie choinki dotarły do Pogotowia Opiekuńczego przy ul. Spokojnej. Tu również poczekają na ozdobienie. Jedno z drzewek będzie towarzyszyło podopiecznym w czasie Wigilii, w sali, gdzie spożywa się posiłki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości