Wiadomości

Kreatory stron Internetowych - tanie, szybkie i komfortowe tworzenie stron www dla każdego!

4 grudnia 2020, 14:16
Założenie strony internetowej dla wielu osób stanowi problem i często barierę nie do przebycia. W efekcie osoby nieznające się na kodowaniu muszą zlecać takie prace i nie mogą w dogodny sposób przelać swoich planów na ekran komputera. Niezwykle ciekawym sposobem, który pozwala projektować i tworzyć strony internetowe osobom, które nie znają się na kodowaniu, jest używanie kreatorów stron www. Dzięki nim każda osoba w krótkim czasie może uruchomić swoją własną witrynę bez niczyjej pomocy. Poniżej przedstawiamy kreatory stron internetowych i przybliżamy ich działanie.

Czym są kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych są coraz popularniejszym sposobem na tworzenie stron www. Są one alternatywą dla samodzielnego kodowania witryny, budowania jej w specjalnych programach czy zlecania stworzenia strony agencji. Kreatory witryn online to serwisy internetowe, które pozwalają w prosty i przystępny sposób zbudować swoją stronę. Jej tworzenie odbywa się całkowicie w internecie i nie musimy pobierać żadnego oprogramowania. Działanie kreatorów tego typu polega na wybieraniu gotowych szablonów stron oraz ich graficznym edytowaniu. Edycja szablonów polega na przesuwaniu elementów witryny po szablonie i umieszczaniu ich w dowolnym miejscu. Jest to tzw. metoda “przesuń i upuść”. W internecie działa wiele kreatorów stron internetowych online. Są to zarówno serwisy międzynarodowe w języku angielskim, jak i również w polskiej wersji językowej. Przeważnie skorzystanie z kreatora witryn jest darmowe. W podstawowej wersji usługi otrzymujemy możliwość stworzenia prostej witryny za darmo. Witryna taka będzie posiadała adres z nazwą kreatora oraz baner reklamowy na naszej gotowej stronie informując, iż witryna została stworzona właśnie przy pomocy tego narzędzia. Kreatory stron www posiadają również opcje wykupienia konta premium. Płacąc za taką możliwość, zyskujemy dużo więcej gotowych szablonów oraz elementów, z jakich możemy skorzystać. Mogą być to np. dodatkowe gadżety, multimedia czy funkcjonalności jak przyjmowanie płatności na stronie itp. Adres witryny jest w takim wypadku dedykowany i nie posiada w sobie nazwy kreatora, a na gotowej stronie www nie ma baneru reklamowego kreatora. Ceny za konto premium i maksymalną funkcjonalność są różne i zależą głównie od oferty danego kreatora. Przeważnie jest to suma ok. dwustu — trzystu złotych rocznie wraz z hostingiem i domeną lub opłata miesięczna w wysokości kilkunastu — kilkudziesięciu złotych. Edycja witryny stworzonej w kreatorze odbywa się bardzo prosto. Wystarczy z dowolnego miejsca na świecie zalogować się na serwis kreatora oraz edytować stronę. Zostanie uruchomiony wtedy kreator — tak jak przy tworzeniu witryny, a my będziemy mogli wprowadzić zmiany, zapisać je oraz opublikować.

Dlaczego warto korzystać z kreatorów?

Kreatory stron internetowych to bardzo korzystne i pomocne narzędzia. Z pewnością warto korzystać z nich z powodu łatwości obsługi. Aby stworzyć witrynę, nie musimy znać się na kodowaniu, a wybierać będziemy jedynie poszczególne elementy. Dzięki temu stawiając na gotowy szablon, swoją własną stronę możemy mieć już w kilkanaście minut i uzupełnić ją tylko contentem. Drugim powodem — zgoła odmiennym, dla którego warto korzystać z kreatora witryn online, jest duża możliwość edycji strony. Kreatory tego typu pozwalają zmienić kolor, układ, elementy na stronie lub często posiadają opcję tworzenia witryny od czystej strony. Jeśli więc zależy nam na bardziej zaawansowanej stronie internetowej, a nie potrafimy kodować, kreatory witryn są złotym środkiem. Same serwisy, w których możemy stworzyć witryny, oferują nam eleganckie, nowoczesne i proste witryny. Są one projektowane przez specjalistów, a końcowy efekt jest niezwykle gustowny pod względem estetycznym. Dużym plusem jest również niezależność. Jeśli chcemy zaktualizować witrynę oraz zmieniać często na niej content, nie będziemy musieli prosić o to np. pracowników agencji seo lub specjalistów.

Dla kogo są przeznaczone kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych z pewnością przeznaczone są dla osób, które nie potrafią kodować i nie znają się na IT, a chcą posiadać swoją witrynę. Kolejną grupą, dla której kreatory witryn są korzystne, są osoby chcące w prosty sposób uruchomić swój własny serwis np. e-sklep czy bloga. W tej opcji nie musimy troszczyć się o hosting, domenę, konfiguracje czy trudną aktualizację danych. Kreatory oferują to wszystko “w pakiecie” oraz są proste do obsługi. Z tego samego powodu kreatory są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uruchomić jedynie wizytówkę firmy w internecie czy prostą witrynę bez większej funkcjonaliści. Z tego rozwiązania korzystają również często osoby, którym zależy na niskiej cenie, czy zbudowaniu serwisu, gdy np. otwierają swój pierwszy biznes. W zamian za “samoobsługę” zapłacimy mniejsze roczne koszty utrzymania i stworzenia witryny.

Jak tworzy się witryny w kreatorach stron?

Projektowanie stron internetowych w kreatorach jest niezwykle proste. Cały proces rozpoczyna się od rejestracji na wybranym przez nas serwisie. Warto wybierać te uznane i popularne, gdyż mają spory wachlarz szablonów do wyboru, działają bezproblemowo oraz mają atrakcyjne ceny. Następnie wystarczy opłacić konto premium lub bezpośrednio przejść do kreatora i rozpocząć tworzenie witryny za darmo. Samo konstruowanie strony polega na wybraniu szablonu i jego edytowaniu. Kreatory skonstruowane są w taki sposób iż możemy “chwycić i pociągnąć” w konkretne miejsce np. menu, sekcje z tekstem, obrazki itp. Po upuszczeniu dany element zostaje na danym miejscu. Do wyboru mamy wszystkie elementy, które są konieczne do stworzenia serwisu. Elementy te możemy przesuwać, usuwać czy dodawać nowe. W kreatorze znajdują się również pola do wypełnienia takie jak tytuł i opis strony czy słowa kluczowe, pod jakimi chcemy być wyszukiwani w wyszukiwarce Google. Nie musimy zatem samodzielnie ustawiać tych parametrów w kodzie html strony, a jedynie możemy wpisać je do prostego formularza. Wiele motywów oraz opcji wyboru powoduje, że bez problemu stworzymy dowolną witrynę. Ostatnim krokiem jest zapisanie witryny i opublikowanie jej jednym kliknięciem. Strona po kilku minutach znajduje się już w sieci i jest dostępna dla odbiorców. Jeśli nie chcesz sam projektować strony internetowej, skorzystaj z pomocy specjalistów z LINKProjekt.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości