Wiadomości

Jak wygląda egzamin do Policji?

1 grudnia 2020, 10:13, materiał partnera
Praca w Policji od zawsze była bardzo atrakcyjna. Szybka emerytura, wysoka pensja i zastrzyka adrenaliny którego poszukują młode osoby żądne kariery w służbach mundurowych.

Nie wszystko jednak wygląda tak kolorowo i często okazuje, że trudy pracy w Policji okazują się większe niż jej atuty. Najpierw trzeba zaliczyć trudne testy, które powodują, że 90% kandydatów zostaje odrzuconych.

Egzamin do Policji – czego się spodziewać?

Każdego roku egzaminy wyglądają niemal jednakowo, zmieniają się jedynie zestawy pytań, które mimo wszystko powtarzają się co kilka lat. Arkusze egzaminacyjne zawierają 40 pytań A,B,C lub D i są one jednokrotnego wyboru. Na rozwiązanie całego arkuszu jest dokładnie 40 minut.

Dobre przygotowanie wymaga solidnych przygotowań. Zazwyczaj naukę powinno zacząć się minimalnie na miesiąc przed egzaminem. To pozwoli na przerobienie całego materiału i jego powtórkę aby solidnie przyswoić wiedzę.

Radzimy dobrze się przygotować, gdyż wysoka liczba punktów z egzaminu wiedzy znacząco pomaga w całej rekrutacji. Przestrzegamy aby nie próbować ściągać, gdyż wszelkie próby oszustwa natychmiastowo kończą się przerwanie egzaminu i wyzerowanie punktów z tej części egzaminu.

Przygotowania do testu wiedzy – jak to zrobić?

Trzeba pamiętać, że liczba pytań jest ograniczona i pytania powtarzają się co kilka lat w różnych formach, po zmianach kontekstu, ale mimo wszystko ich tematyka mniej więcej się zgadza. Każdego roku egzaminu są budowane od zera przez zespół specjalistów ze Szkoły Policyjnej w Szczytnie, ale nie należy się tego obawiać, gdyż jak wspomnieliśmy pytania się powtarzają.

Wiedza która przyswoicie podczas nauki bardzo przyda się również w codziennej pracy policjanta. Jednocześnie można nauczyć się do egzaminu i przygotować do swojej przyszłej pracy. Można powiedzieć, że w ten sposób upieczecie dwie pieczenie na jednym ogniu!

Podczas nauki warto wykorzystać rozwiązane arkusze z odpowiedziami z poprzednich lat. To znacząco ułatwia naukę i pozwala usystematyzować wiedzę. Tego rodzaju arkusze możecie znaleźć między innymi na tej stronie https://odpowiedzi.com.pl/home/10-testy-do-policji.html

Na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas nauki?

  • - Konstytucja;
  • - Ustawa o Policji;
  • - Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego;
  • - Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
  • - Ustawa Prawo o ruchu drogowym;
  • - Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych;
  • - Ustawa prawie o zgromadzeniach;
  • - Ustawa o strażach gminnych;
  • - Ustawy o obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

Warto wiedzieć, że powyższe ustawy pojawiają się niemlal na każdym egzaminie. Koniecznie trzeba je znać i co najmniej wiedzieć czego one dotyczą. Zapewniamy, że kilka tygodni solidnej nauki na pewno pozwoli Wam zaliczyć egzamin. Powodzenia!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości