Wiadomości

Milion trzysta tysięcy dla gorzowskich przedsiębiorców

30 listopada 2020, 14:23
Fot. Łukasz Kulczyński
W czwartkowy poranek w Gorzowie wystartuje program pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa. To Gorzowska Dycha Bis, na którą miasto przeznaczyło milion trzysta tysięcy złotych.

- Ponieważ sytuacja związana z koronawirusem dla gorzowskich przedsiębiorców nadal jest bardzo trudna, postanowiliśmy wyjść z inicjatywą ich wsparcia. Ta pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych, dla tych, którzy wykażą co najmniej pięćdziesięcioprocentową stratę – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Maksymalna kwota dofinansowania wyniesie tysiąc złotych na jedno stanowisko pracy w przeliczeniu na pełen etat, ale nie więcej niż 10 tysięcy złotych na przedsiębiorcę, miesięcznie. Reguła ta dotyczy również osób samozatrudnionych. Wnioski będzie można składać w terminie 5 dni po ogłoszeniu przez Powiatowy Urząd Pracy informacji o rozpoczęciu naboru wniosków.

W przypadku większej liczby złożonych wniosków niż przeznaczona na to pula programu, przy przyznawaniu dofinansowania będzie brana pod uwagę wysokość spadku przychodów. Dofinansowaniem zostaną objęci przedsiębiorcy o najwyższym wskaźniku spadku przychodów. – Wniosek będzie wyglądał podobnie jak poprzednio, ale został jeszcze uproszczony – poinformowała Izabela Jankowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Ze wsparcia mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, również osoby, które korzystały z wiosennego programu wsparcia, pod warunkiem, że wykażą straty. Prosimy przedsiębiorców, by pamiętali, że wnioski będziemy przyjmować elektronicznie – dodała dyrektor Jankowska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości