Wiadomości

Uwaga kierowcy: Może być ślisko!

28 listopada 2020, 20:18, red
fot. archiwum
Z prognozy IMGW wynika, że z soboty na niedzielę na terenie województwa lubuskiego mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. A do tego temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, co sprawi, że na chodnikach i drogach może być ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem w nocy. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23 w sobotę 28 listopada do godz. 8 rano w niedzielę 29 listopada. Według prognoz możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegi. Natomiast temperatura minimalna wyniesie -1 stopień Celsjusza, natomiast przy gruncie będą -2 stopnie. Minusowa temperatura przy gruncie spowoduje, że wiele dróg może być śliskich.

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i pamiętać o zimowych oponach. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie chodniki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości