• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Uwaga kierowcy: Może być ślisko!

28 listopada 2020, 20:18, red
fot. archiwum
Z prognozy IMGW wynika, że z soboty na niedzielę na terenie województwa lubuskiego mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. A do tego temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, co sprawi, że na chodnikach i drogach może być ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem w nocy. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23 w sobotę 28 listopada do godz. 8 rano w niedzielę 29 listopada. Według prognoz możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegi. Natomiast temperatura minimalna wyniesie -1 stopień Celsjusza, natomiast przy gruncie będą -2 stopnie. Minusowa temperatura przy gruncie spowoduje, że wiele dróg może być śliskich.

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i pamiętać o zimowych oponach. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie chodniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości