Wiadomości

Z kolędą ksiądz do nas nie przyjdzie. My pójdziemy do niego

27 listopada 2020, 09:24
Wiemy już, jak będzie wyglądać tegoroczna kolęda w województwie lubuskim. Z wizytą duszpasterską ksiądz nie przyjdzie do nas do domu. Za to my mamy przyjść do niego. Zamiast odwiedzin w domach parafian duszpasterze będą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub rejonów parafii na spotkanie kolędowe w kościele.

Z powodu pandemii koronawirusa w większości diecezji w Polsce wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda została odwołana. Natomiast w województwie lubuskim kolęda się odbędzie, ale w zupełnie innej formie. Tym razem to nie ksiądz przyjdzie do domów z wizytą duszpasterską, ale wierni przyjdą do księdza.

Kolędowanie będzie organizowane po wieczornej mszy św. z zachowaniem przepisów sanitarnych. Póki co, nie ma jeszcze dokładnych wytycznych dla poszczególnych parafii ani planu i planu wizyt wiernych w kościołach. Spotkanie z księdzem w kościele obejmie nie tylko śpiewanie kolęd, ale również czytanie ewangelii i kazanie księdza. Będzie również modlitwa i błogosławieństwo z rozdaniem pamiątkowych obrazków. Uczestnicy spotkań w kościele zostaną zachęceni do wspólnej modlitwy po powrocie do domu i pokropienia mieszkania wodą święconą zabraną z kościoła.

Co w przypadku, gdy wierny nie będzie mógł sam dotrzeć do parafii? - Proboszcz będzie mógł również zaproponować parafianom, że w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej lub niepełnosprawnej, istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej z zachowaniem rygorów sanitarnych. Warunkiem jest jednak wyraźne zaproszenie przez wiernych – czytamy na łamach Gościa Niedzielnego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości