Miasto chce wyremontować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej

26 listopada 2020, 11:33, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa starają się o dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł, aby kompleksowo przebudować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej od węzła S3 do granic miasta. Jeżeli uda się pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej od placu Słonecznego do węzła S3, wraz z przebudową wiaduktu nad torami kolejowymi miała zakończyć się do września 2019 roku. Niestety wykonawca inwestycji wartej 65 mln zł, firma Budimex S.A. napotykała po drodze na wiele problemów, które spowodowały spore opóźnienie w pracach remontowych – chodzi tutaj przede wszystkim o prace archeologiczne na wysokości kościoła oraz problemy z PKP i budową nowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Dlatego też nowym terminem zakończenia prac był 15 grudnia 2020 roku.

Wykonawca właśnie zakończył wszystkie prace, w tym te w rejonie wiaduktu przy ul. Zatorze. Tym samym ruch na Kostrzyńskiej oraz Al. 11 Listopada odbywa się już bez żadnych utrudnień. W najbliższych dniach odbędą się odbiory gotowej inwestycji.

Jak się okazuje, miasto planuje również przebudowę ostatniego odcinka ul. Kostrzyńskiej – od węzła S3 do granic miasta z miejscowością Łupowo. Urzędnicy złożyli wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w ramach drugiej puli konkursu. Projekt pod nazwą „Przebudowa ul. Kostrzyńskiej” zakłada dofinansowanie w wysokości 5 mln 507 tys. zł.

Inwestycja zakłada nie tylko wykonanie nowej konstrukcji jezdni, ale również budowę kanalizacji deszczowej, budowę ścieżki rowerowej czy nowe oświetlenie drogowe. - Przebudowa ul. Kostrzyńskiej od węzła S3 do granic miasta zostanie zrealizowana w momencie uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania. Wówczas prace będą musiały zostać zakończone do końca 2022 roku - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości