Centrum Gorzowa zmieni się nie do poznania [zdjęcia]

23 listopada 2020, 09:30, red
W 2021 roku czekają nas kolejne prace budowlane w centrum Gorzowa. Tym razem będą związane z modernizacją deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja warta 2 mln zł ma sprawić, że centrum ma być bardziej przyjazne dla mieszkańców, z zielenią i ogródkami gastronomicznymi.

Temat przebudowy i zmian przy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej nie spodobał się części mieszkańców Gorzowa i przedsiębiorców. Skrajne emocje wywołało zwłaszcza zabranie miejsc parkingowych i ustawienia w ich miejscu dużych donic z drzewkami i kwiatami. Jednak likwidacja miejsc postojowych pozwoliła lokalom gastronomicznym znajdującym się przy ul. Wełniany Rynek na utworzenie ogródków gastronomicznych. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. W okresie wakacyjnym ogródki gastronomiczne, zwłaszcza w weekendy były wypełnione klientami. To pokazało, że brakowało takich miejsc w Gorzowie, a zwłaszcza w centrum.

Miasto ma już gotową dokumentację projektowo-kosztorysową, którą przygotowała firma Wielobranżowe Fawal Filip Walczak. Gorzowska firma będzie również pełnić nadzór autorski nad wykonawcą prac budowlanych. Inwestycja znalazła się budżecie miasta na 2021 rok.

To oznacza, że w 2021 roku zostanie ogłoszony przetarg na „Modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek”. Według szacunków urzędników, inwestycja ma kosztować 2 mln zł.

Jak zmieni się ul. Hawelańska i ul. Wełniany Rynek? Projekt zakłada, że ul. Wełniany Rynek będzie nadal przejezdna, ale pierwszeństwo będą mieli piesi. Ponadto miejsca postojowe na tej ulicy zostaną zlikwidowane. Natomiast na stałe pojawią się ogródki gastronomiczne. Całość uzupełni zieleń, drzewa oraz elementy małej architektury. Dostawy towarów dla przedsiębiorców będą mogły być prowadzone w godzinach od godz. 6 do 9.

Natomiast przy ulicy Hawelańskiej ruch samochodów i sposób parkowania będzie się odbywał na wcześniej obowiązujących zasadach. Ponadto ścisłe centrum Gorzowa ma być przyjazne dla mieszkańców i zielone. W planach jest utworzenia ogródków gastronomicznych i posadzenie drzew. Z kolei na odcinku deptakowym pojawią się wysuwane słupki blokujące wjazd od strony Studni Czarownic, natomiast od strony deptaku przy ul. Sikorskiego zostanie zamontowana specjalna barierka uniemożliwiająca wjazd.

Fotoreportaż


1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->