Wiadomości

Będą trzy niedziele handlowe w grudniu

26 listopada 2020, 09:37
fot. archiwum
Rząd zdecydował się wprowadzić dodatkową niedzielę handlową przed świętami Bożego Narodzenia. Wcześniej, przedświąteczne zakupy moglibyśmy zrobić w niedzielę 13 i 20 grudnia, natomiast według najnowszego projektu ustawy, zakaz handlu zostanie również zniesiony w niedzielę 6 grudnia. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie.

W sobotę 28 listopada ponownie zostaną otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych. To nie koniec dobrych wiadomości, nie tylko dla właścicieli sklepów, ale również klientów. Rząd zdecydował, że zostanie wprowadzona dodatkowa niedziela handlowa przed Świętami Bożego Narodzenia. Ma to być rozwiązanie jednorazowe, z uwagi na obecną sytuację.

W grudniu przewidziane były dwie niedziele handlowe – 13 grudnia i 20 grudnia. Jednak jak czytamy w projekcie ustawy, który czeka na przyjęcie przez Radę Ministrów, dodatkowa niedziela bez zakazu handlu została wyznaczona 6 grudnia.

- Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 roku. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – czytamy w uzasadnieniu ustawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości