Wiadomości

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

25 listopada 2020, 10:22, red
Temperatury w nocy spadają już poniżej zera. Musimy więc wzmóc czujność. Nie każdy z nas ma dach nad głową, ciepły koc lub kołdrę. Dla wielu osób okres jesienno-zimowy jest jednym z trudniejszych miesięcy w roku. Nie bądźmy obojętni, nasze zgłoszenie na numer alarmowy może uratować komuś życie.

To dzielnicowi patrolujący na co dzień ulice naszych miast lub wiosek są na pierwszej linii pomoc osobom bezdomnym. Gdy temperatura niebezpiecznie zbliża się do zera, funkcjonariusze kontrolują miejsca, gdzie mogą koczować osoby niemające dachu nad głową.

- Dzielnicowi w pierwszej kolejności wręcz namawiają na skorzystanie z pomocy, jaką co roku z tym okresie gwarantują im gminne instytucje pomocowe. Zachęcają również do spędzenia tych kilku mroźnych, niekorzystnych dla życia i zdrowia miesięcy w schroniskach, noclegowniach, które przygotowane są na przyjęcia osób nieporadnych życiowo – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Policjanci apelują w tym niekorzystnym okresie zimowym o zwracanie uwagi na osoby, które pojawiły się, których wcześniej nikt nie widział, a styl ich życia wskazuje na to, że mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich sytuacjach. Każde takie zgłoszenie będzie przez policjantów skrupulatnie sprawdzane. Policjanci do korzystania z aplikacji internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w swojej kategorii przewiduje zgłoszenia „bezdomności”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości