Wiadomości

450 seniorów skorzystało z bezpłatnych posiłków

24 listopada 2020, 12:36, red
Łukasz Kulczyński, UM Gorzowa
Już 450 osób skorzystało z darmowych obiadów, które współfinansowane są przez miasto Gorzów w ramach akcji Wspieraj Seniora. W magistracie wiceprezydent Małgorzata Domagała rozmawiała z restauratorami, którzy włączyli się w akcję dostarczania obiadów gorzowskim seniorom.

Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach usprawniania sposobów dostarczania posiłków seniorom oraz o sytuacji gorzowskich restauratorów i możliwościach ich wsparcia przez władze miasta. Program działa od kilku dni, a zgłoszenia dotyczą już około 450 seniorów. Duża zasługa w tym gorzowskich restauracji, które wykazały się sprawną logistyką. Akcja Posiłek dla Seniora zakończy się przed świętami, posiłki będą cały czas bezpłatne.

Posiłek dla Seniora to element rządowego programu Wspieraj Seniora. Gorzów przystąpił do niego, ale i udoskonalił; seniorzy w wieku 70+ obiady dostają za darmo. Koszty przygotowania posiłków wzięły na siebie miejskie spółki, a koszty dowozu pokrywane są z programu rządowego.

W spotkaniu z prezydent Domagałą uczestniczyli właściciele i managerowie restauracji: Domowa – Magdalena Bożko, Java – Arkadiusz Szadny oraz Sławomir Załuski z restauracji Pasja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości