Wiadomości

Gorzów walczy ze smogiem. Kolejne kopciuchy do likwidacji

24 listopada 2020, 11:48
fot. archiwum
Władze Gorzowa wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej planują kolejną wymianę źródeł ciepła. Tradycyjne piece węglowe zostaną zastąpione kotłami gazowymi. Plan jest ambitny, bo zakłada wymianę prawie 200 urządzeń grzewczych w 100 lokalach komunalnych na terenie całego miasta do 2022 roku.

Od kilku lat władze Gorzowa wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej walczą ze smogiem i sukcesywnie wymieniają piece kaflowe na ekologiczne źródła ciepła. Najpierw w ramach programu "Kawka" poszczególne kamienice były podłączane do centralnego ogrzewania, natomiast w ostatnim czasie tradycyjne kopciuchy są zastępowane kotłami gazowymi. Również w 2021 roku w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na obszarze miasta Gorzowa” planowana jest kolejna likwidacja pieców kaflowych.

Do 2022 roku mają zostać zlikwidowane 194 piece kaflowe i 2 kotły węglowe. W zamian zamontowane zostaną nowoczesne, niskoemisyjne dwufunkcyjne kotły gazowe. Miasto ma na ten cel przeznaczone 1 mln 300 tys. zł.

W 2021 roku piece kaflowe zostaną zlikwidowane w 50 lokalach, a w 2022 w 20 mieszkaniach komunalnych. Mieszkania znajdują się nie tylko w śródmieściu Gorzowa, ale również na Zawarciu. Co istotne, wszelkie koszty związane z wymianą źródeł ciepła pokryje miasto. Lokatorzy za demontaż i rozbiórkę pieców kaflowych, a następnie zamontowanie ekologicznego pieca gazowego nie zapłacą ani złotówki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości