Wiadomości

Przystanek za nami

8 sierpnia 2011, 12:04
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Według szacunków podanych przez Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, na Przystanek Woodstock przyjechało 700 000 osób i 120 000 samochodów. Wszyscy podkreślają, że Woodstock był wyjątkowy muzycznie, organizacyjnie, że mogli uczestniczyć nie tylko w najpiękniejszym, ale i w najlepszym do tej pory wydaniu tego festiwalu.

Wszyscy artyści dali niezwykłe koncerty na najwyższym światowym poziomie. Czy były to zespoły, których udział na tegorocznym Przystanku wynikał z przeprowadzonych wcześniej eliminacji, czy gwiazdy, które od początku zapowiadały wielkie muzyczne emocje – wszyscy oni sprostali oczekiwaniom publiczności.

Festiwal nie odnotował żadnych poważnych zagrożeń, a interwencji policji było mniej niż w zeszłym roku. Interwencje medyczne dotyczyły urazów standardowych. Uczestnicy, tak jak artyści, podkreślali niezwykłość samego wydarzenia oraz doskonałe przygotowanie organizacyjne i logistyczne wszystkich projektów, które były realizowane w ramach Przystanku Woodstock.

Tegoroczny Przystanek Woodstock był bardzo ekologiczny - pozyskiwano naturalną energię i zbierano odpady. Po raz pierwszy funkcjonował supermarket, który dziennie odwiedzało 20 tys. osób. Akademia Sztuk Przepięknych w tym roku gościła wspaniałych wykładowców, a podczas niektórych spotkań do wielkiego, białego namiotu nie można było wcisnąć przysłowiowej szpilki. Doskonale także sprawdziła się strefa Euro2012, gdzie rozgrywano Woodstockowe Mistrzostwa Europy. Turniej wygrała Macedonia przed Albanią i Francją, a zupełnie wyjątkową historią był prawdziwy Puchar Mistrzostw Europy, który można było obejrzeć w piątek.

- Współczesny Przystanek Woodstock to ogromne miasto proponujące trzy muzyczne sceny i mnóstwo miejsc do spotkań, rozmów, poszerzenia swojej wiedzy o otaczającym nas świecie. Tłok w namiotach organizacji pozarządowych, tłok na warsztatach ASP to tylko cząstka woodstockowego rytmu, gorącego festiwalowego życia. Mówiłem o tym otwierając Przystanek – warto mieć marzenia, warto patrzeć na świat optymistycznie, warto kierować się przyjaźnią, bo świat może stać się dla nas lepszy i będzie łatwiej pokonywać różne trudności. Trzeba także mieć wiarę w swoją mądrość, kochać swój kraj, mieć poczucie swojej ważności i wiary w to, że wszyscy razem możemy zbudować mądre i dobre społeczeństwo, czego także życzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w liście do uczestników Przystanku Woodstock - powiedział Jerzy Owsiak, prezes WOŚP.

Kolejny, 17 Przystanek Woodstock jest już za nami. Za pół roku 20 Finał, za który później organizatorzy podziękują kolejnym Przystankiem Woodstock.

 

fp

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości