Wiadomości

Kierowcy wciąż blokują torowisko tramwajowe. Parkują beztrosko na Sikorskiego

23 listopada 2020, 12:40, ak
fot. czytelnik Wiesław
Chociaż tramwaje wróciły do kursowania w lipcu, to niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy parkują na torowisku lub w jego pobliżu, tak ze blokują przejazd tramwajów. Tak było w przypadku kierującego mercedesem, który w poniedziałek zablokował ruch tramwajów na wysokości Urzędu Miasta Gorzowa.

W poniedziałek 23 listopada około godz. 12 doszło do zablokowania ruchu tramwajów na linii nr 1 przy ul. Sikorskiego, na wysokości Urzędu Miasta Gorzowa. Wszystko przez kierowcę mercedesa, który zaparkował auto na pasie ruchu, równolegle z torowiskiem tramwajowym. To sprawiło, że tramwaj nie mógł przejechać i został zablokowany. Mało tego, kilka metrów dalej zaparkował również kierujący busem marki volkswagen, ale już przy krawędzi chodnika. Oba samochody były na gorzowskich numerach rejestracyjnych. Na miejsce została wezwana straż miejska.

Kiedy strażnicy miejscy rozpoczęli interwencję przy zaparkowanych samochodach, na miejscu pojawił się kierowca mercedesa, który przestawił auto i umożliwił przejazd tramwajowi. To jednak nie zwolniło kierowcy z odpowiedzialności.

- Kierujący mercedesem za blokowanie torowiska tramwajowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. Natomiast kierujący volkswagenem został pouczony - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie mówi „dość” kierowcom parkującym na torowisku i będzie wnioskował o ich ukaranie, za to że blokują torowisko i wstrzymują ruch tramwajów. Tak będzie w przypadkach, kiedy na miejsce nie zdąży dotrzeć policja lub straż miejska. Jeżeli patrol zdąży pojawić się na miejscu, wówczas samochód zostanie odholowany, a kierowca będzie musiał liczyć się z mandatem w wysokości 300 zł i 1 punktem karnym oraz pokryciem kosztów holowania. Natomiast w przypadku, kiedy policjanci otrzymają zdjęcie zaparkowanego na torowisku pojazdu, wówczas mogą ukarać kierowcę mandatem lub skierować wniosek do sądu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości