Wiadomości

Mężczyzna strzelał do przystanku. Chciał nastraszyć byłego partnera swojej dziewczyny [zdjęcia]

23 listopada 2020, 11:00
fot. KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który na początku listopada strzelał do wiaty przystankowej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Okazało się, że mężczyzna zatrzymał samochód i otworzył szybę, a następnie zaczął strzelać z broni pneumatycznej w kierunku przystanku, ponieważ stał tam były chłopak jego dziewczyny.

Na początku listopada policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w wiacie przystankowej przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zgłoszenie było nietypowe, ponieważ wynikało z niego, że ktoś miał strzelać do przystanku z auta terenowego, które zatrzymało się w pobliżu.

- Policjanci, którzy pojawili się we wskazanym miejscu potwierdzili wybicie dwóch szyb, ale nikogo nie było w pobliżu. Pomimo wszystko, funkcjonariusze nie wykluczali, że ktoś mógł strzelać do wiaty przystankowej. Początkowo nie było zbyt wielu potwierdzonych informacji, a wyłącznie podejrzenia – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że wiatę zniszczył prawdopodobnie 29-latek, mieszkaniec podgorzowskiej miejscowości. Kiedy zebrano wystarczający materiał dowodowy, policjanci zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli także broń pneumatyczną. 29-latek został przewieziony do komendy. Okazało się, że sprawa ma jeszcze drugie dno.

- Policjanci dotarli do mężczyzny, który w czasie zdarzenia był przy przystanku. Sam nie zgłosił się do funkcjonariuszy, bo w całej sytuacji nie czuje się pokrzywdzonym. Kryminalni ustalili, że 29-latek otworzył szybę w samochodzie i zaczął strzelać z broni pneumatycznej, ponieważ chciał w ten sposób nastraszyć mężczyznę, byłego partnera swojej dziewczyny i dlatego strzelał w kierunku przystanku – opowiada Jaroszewicz.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Broń pneumatyczna została zabezpieczona przez policjantów i z aktem oskarżenia trafi do sądu. Może on zdecydować o jej przepadku, jako narzędzie służące do popełniania przestępstwa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 29-latek strzelał do przystanku

1/6 29-latek strzelał do przystanku

2/6 29-latek strzelał do przystanku

2/6 29-latek strzelał do przystanku

3/6 29-latek strzelał do przystanku

3/6 29-latek strzelał do przystanku

4/6 29-latek strzelał do przystanku

4/6 29-latek strzelał do przystanku

5/6 29-latek strzelał do przystanku

5/6 29-latek strzelał do przystanku

6/6 29-latek strzelał do przystanku

6/6 29-latek strzelał do przystanku

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości