Mężczyzna strzelał do przystanku. Chciał nastraszyć byłego partnera swojej dziewczyny [zdjęcia]

23 listopada 2020, 11:00
fot. KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który na początku listopada strzelał do wiaty przystankowej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. Okazało się, że mężczyzna zatrzymał samochód i otworzył szybę, a następnie zaczął strzelać z broni pneumatycznej w kierunku przystanku, ponieważ stał tam były chłopak jego dziewczyny.

Na początku listopada policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w wiacie przystankowej przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zgłoszenie było nietypowe, ponieważ wynikało z niego, że ktoś miał strzelać do przystanku z auta terenowego, które zatrzymało się w pobliżu.

- Policjanci, którzy pojawili się we wskazanym miejscu potwierdzili wybicie dwóch szyb, ale nikogo nie było w pobliżu. Pomimo wszystko, funkcjonariusze nie wykluczali, że ktoś mógł strzelać do wiaty przystankowej. Początkowo nie było zbyt wielu potwierdzonych informacji, a wyłącznie podejrzenia – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że wiatę zniszczył prawdopodobnie 29-latek, mieszkaniec podgorzowskiej miejscowości. Kiedy zebrano wystarczający materiał dowodowy, policjanci zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli także broń pneumatyczną. 29-latek został przewieziony do komendy. Okazało się, że sprawa ma jeszcze drugie dno.

- Policjanci dotarli do mężczyzny, który w czasie zdarzenia był przy przystanku. Sam nie zgłosił się do funkcjonariuszy, bo w całej sytuacji nie czuje się pokrzywdzonym. Kryminalni ustalili, że 29-latek otworzył szybę w samochodzie i zaczął strzelać z broni pneumatycznej, ponieważ chciał w ten sposób nastraszyć mężczyznę, byłego partnera swojej dziewczyny i dlatego strzelał w kierunku przystanku – opowiada Jaroszewicz.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Broń pneumatyczna została zabezpieczona przez policjantów i z aktem oskarżenia trafi do sądu. Może on zdecydować o jej przepadku, jako narzędzie służące do popełniania przestępstwa.

Fotoreportaż


1/6 29-latek strzelał do przystanku

1/6 29-latek strzelał do przystanku

2/6 29-latek strzelał do przystanku

2/6 29-latek strzelał do przystanku

3/6 29-latek strzelał do przystanku

3/6 29-latek strzelał do przystanku

4/6 29-latek strzelał do przystanku

4/6 29-latek strzelał do przystanku

5/6 29-latek strzelał do przystanku

5/6 29-latek strzelał do przystanku

6/6 29-latek strzelał do przystanku

6/6 29-latek strzelał do przystanku

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->