Polregio zawiesza pociąg do Berlina

10 listopada 2020, 16:49, red
Mimo że nie wprowadzono twardego lockdownu, nie ma też ogłoszonej narodowej kwarantanny, przewoźnicy kolejowi „kasują” z siatki kolejne połączenia. PKP Intercity jeszcze nie zdecydowało się zawiesić żadnego z czterech dalekobieżnych połączeń do i z Gorzowa. Polregio za to czasowo zawiesza bezpośredni pociąg do Berlina.

Na stronach internetowych kolejowych przewoźników, czyli u nas PKP Intercity i Polregio, można już znaleźć komunikaty dotyczące zawieszenia kursowania niektórych pociągów. Na chwilę obecną nie ma tak dużego „zamknięcia” jak w marcu i kwietniu, ale przewoźnicy bacznie obserwują ruch w swoich pociągach i na bieżąco podejmują decyzję.

PKP Intercity zawiesza głównie pociągi wyższej kategorii, typu EIP lub EIC. Zdarzają się te pojedyncze przypadki odwołania pociągów TLK oraz IC, ale na szczęście z czterech naszych dalekobieżnych połączeń wciąż możemy korzystać.

Polregio na chwilę obecną również nie decyduje się na drastyczne kroki na LK203, czyli od Kostrzyna do Poznania. Jedyną zmianą, która nastąpi już 12 listopada, jest zawieszenie bezpośredniego połączenia ze stolicą Niemiec. W ciągu tygodnia jest to poranny kurs do stacji Berlin Ostkreuz – wyjazd z Gorzowa o 5:30 oraz powrotny – wieczorny pociąg do Gorzowa – przyjazd o 20:35. Zawieszone jest również weekendowe kursowanie tego pociągu. Tak stan rzeczy ma potrwać do 29 listopada 2020.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości