Wiadomości

Był poszukiwany przez Interpol za uprowadzenie. Wpadł, bo zaatakował przechodnia

17 listopada 2020, 10:53
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 25-letniego obywatela Mołdawii, który był poszukiwany przez Interpol za uprowadzenie, pobicie i groźby. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, ponieważ na jednej z gorzowskich ulic zaatakował przechodnia. Jak się okazało, 25-latek ma spędzić w więzieniu w Mołdawii 6 lat. Mężczyzna właśnie usłyszał kolejne zarzuty.

W nocy z piątku 13 listopada na sobotę 14 listopada gorzowscy policjanci zostali wezwani do interwencji przy ul. Myśliborskiej. Tam przechodzień miał zostać zaatakowany przez nietrzeźwego mężczyznę, za to, że ten nie chciał z nim rozmawiać.

- Pijany mężczyzna zezłoszczony tą sytuacją uderzył 29-latka w twarz. Oprócz naruszenia nietykalności uszkodzone zostały także warte kilkaset złotych okulary. Napastnik nie chciał jednak rozmawiać z policjantami. Na miejscu nie udało ustalić się również jego danych. Mężczyzna noc spędził w gorzowskiej komendzie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna posiada dwa obywatelstwa – mołdawskie i rumuńskie. Ma 25 lat i od pewnego czasu mieszka w województwie kujawsko-pomorskim. Natomiast w Gorzowie był w delegacji.

- Okazało się, że 25-latek ma więcej na swoim sumieniu, niż zaatakowanie przechodnia. Mężczyzna był poszukiwany przez Interpol. Sąd w Criuleni w Mołdawii wydał postanowienie o areszcie w związku z zarzutami, jakie na nim ciążyły. Mężczyzna odpowiada za uprowadzenie, pobicie i kierowanie gróźb wobec innego obywatela Mołdawii. W więzieniu spędzi 6 lat – podkreśla Jaroszewicz.

Mężczyzna właśnie usłyszał kolejne zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej. W związku z jego poszukiwaniem przez Interpol został doprowadzony na czynności do Prokuratury Okręgowej. Natomiast Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim tymczasowo aresztował 25-latka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości